Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 22:57 Bu haber 4722 kez okundu
 
ETÜTCÜLER MECLİS'TE ÇÖZÜM ARADI
Etüt Merkezleri Birliği mensupları, 687 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile yapılan düzenlemeler dahilinde öğrenci etüt merkezlerinin kapatılmaması için bir araya geldi.
EĞİTİM Haberi


                     Eğitim sektörüne   2006 kurum, 40 bin kayıtlı istihdam, yaklaşık 500 bin öğrenci ve veliyi buluşturan  Etüt merkezleri kapatılma kararının ertelenmesini istiyor.

 

60   İLDEN ETÜT SAHİPLERİ ANKARA’DA  TOPLANDI

 

70 bin Kişi İşsiz Kalacak

 

1 Milyon aile etkilenecek

 

Önce Meclis’te siyasi parti grup Başkanvekilleri ile konuyu görüşüp mağduriyetleri aktaran Birlik üyeleri, ardından akşam bir araya gelip  ortak açıklama yaptılar.

 

Açıklamayı katılımcılar adına gerçekleştiren Birlik Başkanı  öğretmen Hasan Kaya , “Amaçlarının etütlerin kapatılması kararının yeniden gözden geçirilmesi ve kapatılma için verilen 1 Temmuz 2017 süresinin ertelenmesi olduğunu dile getirdi.

 

Aksi halde:  “Karar ile yeni işsizler ordusu yaratılacak , 70 bin kişi issiz kalacak , Bu durumda 6–12 yaş grubu ilk ve ortaokul öğrencilerinin akademik,   sosyal, psikolojik ve sanatsal destek aldıkları kurumlar yok olacak."dedi.

 

“Ne zaman başımız sıkışsa sığınacak bir liman arıyoruz. Birkaç ay geçtikten sonra derneğin yönetiminden başka kimseyi bulamayacağımızı düşünüyorum. Bu sürece kadar 5580 sayılı yasanın çıkmasından, etüt merkezlerinin yönetimlerine müdahale edilirken pek çok sorunu çözdük. Dernek olarak çözdüğümüz çok şey var ama biz bunu kendi reklamımızı yapalım anlamında söylemiyoruz” şeklinde konuştu.

Birlikteliklerine sahip çıkmaları gerektiğini vurgulayan Kaya, “Bu birlikteliği bırakmayalım. Birliğin merkezi Ankara’da olmazsa bürokrasiyle, siyasetle her istediğiniz zaman görüşemezsiniz ki. Bugün Meclis’te sabahtan akşama kadar hepimiz yorulduk ama biz bu süreci 9 Şubat’tan beridir yapıyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ETÜTCÜLER, MECLİS'TE, ÇÖZÜM, ARADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv