Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 18:42 Bu haber 4441 kez okundu
 
FATİH ERBAKAN YOLLARA DÜŞÜYOR
EĞİTİM Haberi


Prof.Dr. Necmeddin Erbakan Vakfı Başkanı Dr.Fatih Erbakan, bir dizi konferans için 8 Nisan Cumartesi gününden itibaren yollara düşüyor. Fatih Erbakan ilk konferansını 8 Nisan'da Düzce'de verecek.

NEV Başkanı Fatih Erbakan, 16 Nisan referandumu öncesinde üç konferans verecek. Düzce konferansından sonra ikinci toplantı 9 Nisan Pazar günü Bilecik'te düzenlenecek. Dr.Fatih Erbakan referandum öncesi son konferansını 15 Nisan cumartesi günü Karabük'te düzenleyecek.

Dr. Fatih Erbakan çalışmalarını Mayıs ayı ve yaz döneminde de sürdürecek. Erbakan Nisan ayında vakfın bölge sorumluları, il temsilcileri, il gençlik kolları başkanlarını Ankara'da toplayacak. İstişare meclisi toplantısı ise 23 Nisan'da yine Ankara'da olacak.

Programına Karadeniz Bölgesini de katan Erbakan, birçok anadolu kentinde düzenleyeceği toplantılarını programın son ayağı olan 30 Eylül Antalya toplantısına kadar sürdürecek.

Dr.Fatih Erbakan bir süre önce Habertürk TV'de konuk olduğu bir programda referanduma ilişkin görüşlerini açıklarken "Güçlü yürütmenin olmasını faydalı görüyoruz" demiş ancak referandum oylamasında vakıf olarak bağlayıcı bir karar almadıklarını dile getirmişti. Fatih Erbakan "Başkanlık sistemi bir araç. Aracı kimin ve nasıl kullanacağı da önemli. Sistemin usulünü konuşuyoruz, esasını konuşmuyoruz... Erbakan Vakfı'nda milli görüş çizgisinden gelen insanlar çoğunlukta. Çok değişik kesimlerden de insanlar var. Milliyetçi ve iktidara yakın insanlar var. Vakfın asıl işleri de herkesi kucaklayabilmek. Evet diyenler de var. Bu çok zararlı olur diyenler de var. Yüzde olarak bir araştırma yapmadık. Kendimiz de arkadaşlarla görüşmemizde çekincelerimizi de ifade ediyoruz ama faydalı taraflarını da söylüyoruz. Başkanlık sisteminin araç olduğunu, bunu kimin ne yönde kullanacağının önemli olduğunu belirtiyoruz" demişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FATİH, ERBAKAN, YOLLARA, DÜŞÜYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv