Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 23:18 Bu haber 825 kez okundu
 
Filistinli baba-oğula işkence görüntüleri
sabah.com
DÜNYADAN Haberi


 

 askerlerinin işgal altındaki 'da "Filistinli bir şüphelinin kaçmasına yardım ettikleri" iddiasıyla gözaltına aldıkları Filistinli baba-oğula ettikleri anı gösteren bir görüntü yayınlandı.

israil'in kuzeyindeki Yafa Askeri Mahkemesi'nin askerlerin Filistinli bir baba ile oğluna işkence ettiği anları gösteren görüntüye daha önce getirilen yayın yasağını kaldırması üzerine İsrail basınında yer alan görüntülerde, kimlikleri açıklanmayan Filistinli bir baba ile 15 yaşındaki oğluna gözaltına alındıktan sonra bir askeri aracın içerisinde işkence edildiği görülüyor.

İşgalci İsrail polisinden Mescid-i Aksa'ya postallı saldırı

ELLERİ VE GÖZLERİ BAĞLI HALDE...

Gözleri ve elleri bağlı olan Filistinli baba ile oğlunu darp eden İsrail askerlerinden birinin, "Bu senin partin. Selam söyle" diye bağırdığı duyuluyor.

Araçta bulunan bir asker tarafından kaydedildiği belirtilen görüntünün ortaya çıkmasının ardından, videoya yayın yasağı getirilmiş ve görüntüde yer alan işkenceci 5 asker 10 Ocak'ta gözaltına alınmıştı.

Kubbetu's Sahra'ya İsrail baskını

İŞGALCİLERİN ÜSSÜNE GÖTÜRÜLDÜLER

Açılan soruşturmanın ardından söz konusu görüntünün "Filistinli bir şüphelinin kaçmasına yardım ettikleri" iddiasıyla 8 Ocak'ta Batı Şeria'da gözaltına alınan Filistinli baba ile 15 yaşındaki oğlunun bir askeri üsse götürülürken yolda araç içerisinde işkenceye maruz kaldığı anlara ait olduğu ortaya çıkmıştı.

İŞKENCECİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ!

İşkenceci 5 askerden 4'ü geçen hafta görülen davada 6 ay hapis cezasına çarptırılmış, diğer askere ise "olayda fazla payı olmadığı" gerekçesiyle 2 ay hapis cezası verilmişti
.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Filistinli, baba-oğula, işkence, görüntüleri,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Değerli adam için şeref, hayattan çok daha ağır basar.


Shakespeare
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv