Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 13:42 Bu haber 2272 kez okundu
 
Geleceğin gücü 720 girişimci adayına eğitim verildi
EKONOMİ Haberi


ANKESOB'un KOSGEB işbirliği ile gerçekleştirdiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri sona erdi. 2017 Yılı 12. Grup (son grup) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, ANKESOB Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

Dört gün süren eğitimin tamamlanmasının ardından bir konuşma yapan ANKESOB Başkan Vekili  Hüseyin Ar, "ANKESOB olarak girişimciliğin desteklenmesine büyük önem veriyoruz.  Bu kursları açmaktaki amacımız girişimciliğin geliştirilmesine katkı sağlamak, ilimizde kendi işini kurmak isteyen girişimcileri destekleyerek, istihdam edilmekten istihdam eden noktaya gelmelerini teşvik etmek. KOSGEB işbirliği ile 2016 yılında düzenlemeye başladığımız  eğitimlere 2017 yılında da devam ederek, toplamda 720 girişimci adayımızın eğitimini tamamladık. İnşallah eğitimlerimize 2018 yılında da odalarımızın olağan genel kurullarının ardından devam edeceğiz. Sizleri takip edeceğiz. Kuracağınız işletmelerinizin sürdürülebilir olması temennisi ile hepinize başarılar diliyorum." dedi.

Girişimcilik Eğitim Uzmanı Derya Özilhan Şahin de kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylarına, adım atacakları yeni dönemde iş yaşamı için başarılar diledi. Şahin, kendisi tarafından iki yılda verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ile girişimci adaylarının hayal ve fikirlerine ışık tutmaktan dolayı mutlu ve gururlu  olduğunu dile getirdi.

ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü Erdoğan Özen de "Merak ve öğrenme iştahının ömür boyu devam etmesi gerekiyor. Hayat boyu  bir eğitim sürecine kendimizi adapte etmemiz lazım. Çağın gerisinde kalmamak, rekabette yenik düşmemek için sürekli kendimizi yenilemeliyiz, geliştirmeliyiz. İki yıldır özenle, sabır ve büyük bir emekle 720 kursiyer girişim adayına verdiği eğitimlerden dolayı Girişimcilik Uzmanı  Derya Özilhan Şahin'e ve eğitimlerin koordinesini sağlayan Sinem Aslan Doğanoğlu’na teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, Girişimcilik Uzmanı Derya Özilhan Şahin'e teşekkür ederek, çiçek takdiminde bulundu.

ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar Ge Müdürü Erdoğan Özen de ANKESOB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Koordinatörü Sinem Aslan Doğanoğlu’na teşekkür ederek, çiçek takdim etti. 

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Geleceğin, gücü, 720, girişimci, adayına, eğitim, verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Namus görünmez bir cevherdir; çok kere ona sahip olmayanlar sahipmiş gibi görünürler.


Shakespeare
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv