Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 16:46 Bu haber 3343 kez okundu
 
GÖKÇEK İSTİFA ETTİ.
İLLERDEN Haberi


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifa etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifa için kameralar karşısına geçti. Gökçek 'Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum.' dedi.

 
 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, istifa gerekçesini "Başarısız olduğumu düşündüğüm için değil yorgun olduğumu düşündüğüm için değil sadece ülkemi lider ülke yapacağına inandığım Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. " sözleriyle açıkladı.

EMİR DEMİRİ KESER
Ankara'da 23 yıllık Melih Gökçek dönemi resmen sona erdi. İstifasını açıklayan Gökçek, "Benim davamda emir demiri keser. Benim davamda liderin talimatına uymak gerektir." diye konuştu.

FİTNECİLERİ HELAK ET YARABBİ
Gökçek konuşmasının sonunda "Bizden görünüp bizden olmayan, görevleri liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlarının arasını açmak olan içimizdeki fitnecilere imkan verme, onları helak et yarabbi." diye beddua etti. Veda konuşmasını "Çok güzelsin Ankara" sözleriyle noktaladı.

CHP VE MHP'Lİ MECLİS ÜYELERİ KATILMADI
Melih Gökçek’in istifası için Büyükşehir Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilirken toplantıya CHP’li ve MHP'li meclis üyeleri ‘şova dönüştürecek’ gerekçesiyle katılmadı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 14'te kameraların karşısına geçerek şu açıklamayı yaptı:

ERDOĞAN'IN HAKKI İNKAR EDİLEMEZ
"Ben yıllarını AK Parti'ye vermiş bir kardeşinizim. AK Parti umut olmuş bir harekettir. Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu hareket sayısız fedakarlık yapmıştır. Devrim niteliğindeki yeniliklerle Recep Tayyip Erdoğan döneminde Türkiye tanıştı. Yaşam kalitesini artıracak adımların yanısıra yüzlerce proje gerçekleştirilmiştir. Yaşlı, engelli, şehit aileleri, gaziler gibi pek çok kesime maaş bağlanmış, mazlumun ilacı olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan'ın hakkı inkar edilemez. Böyle bir siyasala iktidara biz de katkıda bulunmaya çalıştık. Özellikle muhalif medya ve bazı partiler benim yoğun bir tepki koyacağımı düşünüp bunu kaşıdırlar. En çok tweet atan Melih Gökçek bir kere bile cevap vermedi. Melih Gökçek'in sessizliğinin nedeni neydi? Ben dava ahlakından geliyorum. Ben bir dava adamıyım.

BENİM DAVAMDA NEFSE UYMAK YOKTUR
Benim davamda nefse uymak yoktur. Benim davamda emir demiri keser. Bunları gerçekleştiren bir iktidar ve lider var. Bizler bu umudu inşa ederken o gün liderimiz benim belediye başkanlığı yaparak katkı sağlamam gerektiğini düşündü. Bugün ise istifa ederek katkı sağlamam gerektiğini düşünüyor.
 

BANA İSTİFA ETMEMEM KONUSUNDA ÇOK BASKI YAPAN OLDU
Ben istifa etmeyerek partim için oy kaybına yol açarsam inandığım umutlara haksızlık ederim diye düşünüyorum. Yorgun olduğum için değil, başarısız olduğumu düşündüğüm için değil sadece ve sadece Recep Tayyip Erdoğan'ın talebini yerine getiriyorum. Bana istifa etmemem konusunda çok baskı yapan oldu. Recep Tayyip Erdoğan demek bu güzel vatanın yeniden karanlık günlere dönmemesi demek.

Melih Gökçek'in istifasını açıkladığı konuşma alkışlarla karşılandı.

VEBAL ALTINA GİREMEM
Ben Melih Gökçek olarak vebal altına giremem. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın emrine uyarak Belediye Başkanlığını bırakıyorum. Bazıları soruşturmalardan korktu diyecek. Tek bir cezam elhamdülillah yoktur. Alnım aktır. Ben bir dava adamıyım. Benim duruşum 28 Şubat'ta da 15 temmuz FETÖ ihanetinde de Gezi olaylarında da hep aynı çizgide olmuştur."

FEDAKARLIK GEREKİYORSA HAZIRIZ
Dünkü duruşumun anlamı neyse bugünkü istifamın anlamı da odur. Davamız için mücadele gerekiyorsa hazırız. Fedakarlık gerekiyorsa hazırız. Davamıza olan sadakatımız ve sevdamız tartışılamaz. Liderimize ve onun siyasetine zerre kadar zarar vermeyi mazlum milletlere tüm İslam alemine verilecek zarar kabul ederim. Bu nedenle 23.5 senedir aralıksız sürdürdüğüm Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum. Bana oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Mesai arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum. 

GÖKÇEK'İN DUASI
Bizden görünüp bizden olmayan, görevleri liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlarının arasını açmak olan içimizdeki fitnecilere imkan verme, onları helak et yarabbi. Ben Ankara'da doğdum, Ankara'da büyüdüm Ankara'da hizmet ettim, inşallah Ankara'da öleceğim. Çok güzelsin Ankara.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: GÖKÇEK, İSTİFA, ETTİ.,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv