Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 00:17 Bu haber 5093 kez okundu
 
Görünmez Kahramanlar ,Başkent Uluslararası Barış Kardeşlik Platform’unda
Onlar bir grup gönüllü.Bünyelerinde 1200’ü aşkın STK bulunuyor.Üye aidatı almıyor,bağış kabul etmiyorlar. 750’yi aşkın panel, araştırma , yurt genelinde 15 Temmuz’da Milli İradeye sahip çıkma yönünde toplantı ve gösteri yaptılar.Giderlerini üyelerin bütçelerinden karşılıyorlar.
TÜRKİYE KONUŞUYOR Haberi


Onlar Osmanlıdaki vakıf anlayışı dostluğu, barışı ,kardeşliği , paylaşmayı , bu gün tüm Dünya’da uygulamak istiyorlar.

“İnsanı Yaşt ki Devlte Yaşasın” felsefesi ile hizmetlerinde “insan”ı ön planda tutup adalet anlayışını, adil olmayı ve ölümlü dünyada insanlıktan daha önemli bir kavramın olmayacağını ispatlıyorlar..

Ortak akılda birleşerek “Ecdadın” mirasını gelecek nesillere taşıma peşindeler.

2012’de  Meclisin isteği üzerine 25 bin kişiyi aşkın vatandaşla gerçekleştirdikleri “Milli İradenin Hakim Kılınması “ kanaatini bu gün  yeni  Anayasada görmek mümkün. Onlar Tarihe iz bırakma amacındalar…

Evet yukarıda sözü edilen ekip Genel Başkanlığını Dr. Mustafa Kurt’un sürdürdüğü , Başkent Uluslar arası Barış Kardeşlik Platform gönüllüleri. İçlerinde Gazi ,şehit yakı ı, gazeteci, avukat ,serbest çalışan kısaca Türkiye’ye Türkiye’liliğe gönül vermiş vatan sevdalıları var.

Vatansız ,topraksız ,insanszı hiçbir şey olmayacağının farkındalar…

Yaptıkları hizmetlerin reklamını yapmak istemiyorlar.Hiç bir kurum veya kuruluştan beklentileri yok. Bu yüzden yaptıklarını allah rızası için insanlık için yaptıyorlar. Bu yüzden onlar görünmez kahramanlar…

Böylesine kadim çalışma yapan çok az sayıda sivil toplum kuruluşlarının  yaptıklarının mutlaka bilinmesi gerektiğini düşünerek,  Medya24  Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Süleyman Yıldız’ın bu önemli platformun çalışmalarına ilişkin mikrofon uzattığımız  Platform Genel Başkanı ve Kırgızistan Fahri Konsolosu ,Gazeteci Dr. Mustafa Kurt,platformun misyonunu ,hedeflerini ve çalışmalarını şöyle aktardı.

 

AYRINTILARI TIKLA İZLE…….

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Görünmez, Kahramanlar, ,Başkent, Uluslararası, Barış, Kardeşlik, Platform’unda,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv