Haber Detayı
04 Nisan 2018 - Çarşamba 20:48 Bu haber 1034 kez okundu
 
HAKAN ATİLLA 'YA 15 YIL HAPİS İSTENDİ
DÜNYADAN Haberi


Hakan Atilla için 15 yıl 8 ay hapis istemi

İran'a yönelik ambargoyu delmekle suçlanan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla için savcı, en az 15 yıl 8 ay hapis ve 500 bin dolar da para cezası istedi.

 
 
 

İran'a yönelik ambargoyu delmekle suçlanan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla için savcı 188 ay hapis cezası istedi.

ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Atilla'nın avukatları, 11 Nisan günü yapılacak ceza oturumu öncesinde mahkemeye verdikleri dilekçede hakimin en fazla 5 yıl ceza vermesi isteğine savcılardan cevap geldi.

New York Güney Bölgesi Federal başsavcılığı mahkemeye verdiği 68 sayfalık dilekçede Atilla için öngörülen cezanın 105 yıl olduğunu, ancak  en az 188 ay ceza istediklerini belirlettiler. Atilla için ayrıca 50 bin ile 500 bin dolar arasında para cezası da istediler.

Atilla’nın avukatları hakim Richard Berman’a geçen hafta verdikleri diklekçede kendi hesaplamalarına göre Atilla için 46 ila 57 ay (4-5 yıl) arasında hapis cezası istenmesi gerektiğini belirtmişlerdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: HAKAN, ATİLLA, 'YA, 15, YIL, HAPİS, İSTENDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Hepimiz ölümün nişanlısıyız…


CENAP ŞEHABETTİN
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv