Haber Detayı
15 Şubat 2017 - Çarşamba 11:42 Bu haber 4916 kez okundu
 
İŞÇİLERE VERGİ İNDİRİMİ YAPILMAYACAK
KOBİ'lere getirildiği gibi işçilere de yüzde 5 vergi indirimi yapılsın önerisi Meclis'te yankı buldu. Komisyonda görüşülen öneri üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal işçilere vergi indirimi yapılmayacağını söyledi.
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergisini düzenli ödeyen patronlarla esnaf, çiftçi, doktor ve avukatlara sağlanan yüzde 5'lik indirim hakkından işçi ve memurların yararlandırılmayacağını söyledi. AKP Milletvekili Mustafa Elitaş'ın Meclis'e sunduğu torba teklif Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlandı. Bakan Ağbal, teklifte yer alan maddeleri Komisyon'a anlatırken vergi indiriminden Kurumlar Vergisi mükellefleriyle ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi beyannamesi verenlerin yararlandırılacağını söyledi. Ağbal, getirecekleri indirim sayesinde örneğin 400 bin lira kurumlar vergisi borcu çıkarılan bir şirket sahibine 20 bin lira indirim yapacaklarını, ödenecek vergiyi 380 bin liraya düşüreceklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İŞÇİLERE, VERGİ, İNDİRİMİ, YAPILMAYACAK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv