Haber Detayı
27 Şubat 2015 - Cuma 14:32 Bu haber 4491 kez okundu
 
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU MART PROGRAMINDA ÜÇ YENİ OYUN VAR
SANAT Haberi


İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda Mart ayında 3 yeni oyun izleyicisiyle buluşuyor. “Muhteşem Gatsby” 3 Mart Salı günü Cevahir Sahnesi’nde, “Eğer Bu Bir Film Olsaydı” 4 Mart Çarşamba günü Üsküdar Tekel Sahnesinde, “57. Alay” 13 Mart Cuma günü Küçükçekmece D.T. Sahnesinde prömiyer yapacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu’ndan "Nehir" ve Adana Devlet Tiyatrosu’ndan "Bir İnsan,Bir Ağaç,Bir Köpek" İstanbul izleyicisiyle buluşacak.İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun Mart programında "Ellerimin Arasındaki Hayat, Çöl Fırtınaları, Güneş Batarken Bile Büyük, İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı,Geçtim Ama Tiyatrodan,Kadınlar da Savaşı Yitirdi,Hamlet,Hamlet Makinası,Bülbül Susturulduğunda,Cimri,Sevgili Hayat,Kontrabas ve Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş" oyunları da tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek. 

-MUHTEŞEM GATSBY-

Scott Fitzgerald’ın klasikleşmiş eseri Muhteşem Gatsby'i Yeşim Gökçe'nin çevirisiyle Simon Levy oyunlaştırdı.Oyun 1920’lerin Amerikası’nda dans, müzik, eğlence, ihtişamlı hayatları anlatıyor. Arka planda ise Büyük Buhran’la birlikte foyaları ortaya çıkmaya başlayan Amerikan Rüyası ideali… 

Faik Ertener'im yönettiği oyunda şu oyuncular görev alıyor: " Şebnem Dokurel Topçuoğlu, Tansel Öngel, Kerem Aslanoğlu, Ebru Unurtan, Erdinç Gülener, Demet İyigün, Orhan Kurtuldu, Elif Nutku, Cengiz Çevik, Emin Maltepe, Muzaffer Demirel, Alper Günay, Onur Serimer, Nihal Usanmaz, Görkem Koyuncu, Engin Ünal, Müge Ünal, Selvin Konuk, Barış Tuğsan Gür, Özge Oktar, Tuğba Begde, Mine Serimer, Aybüke Eryiğit, Sevda Sezek, Dicle Doğan, Meral Aslan, Özge Asyalıoğlu, Akın Gül, Fatih Bektaş, Alper Çelikkol, Meriç Atmaca, Nurhan Uslu, Erkan Horzum, Murat Usta, Balahan Güre".3 Mart'taki prömiyerinin ardından  Muhteşem Gatsby 4-5-6-7-8-10-11-12-13-14-15-31 Mart tarihlerinde Cevahir 1'de sahnelenecek.  

-EĞER BU BİR FİLM OLSAYDI-

1992 Yugoslavyası… Savaş her yerde… Bosna Hersek bağımsızlığını ilan etmiş… Saraybosna kuşatma altında…Bu dönemi yaşamakta olan Ziriç ailesinin hikayesini, evin büyük oğlu Alaaddin, aklında kalan anılarıyla anlatırken bizde yaşananları yakından izleme fırsatı buluyoruz… Eğer Bu Bir Film Olsaydı…Nasıl bir kurgu yapardı kimbilir…

Bilge Emin'in yönettiği oyunda ise şu oyuncular görev alıyor:" Oyuncular Burak Şentürk, Mine Tüfekçioğlu, Burak Altay, Gönen Aykaç, Barış Bağcı, Berk Sezenler, Emre Yeşilöz." 4 Mart'ta  Üsküdar Tekel Sahnesi'nde prömiyer yapacak oyun  17-18-19-20-21-22 Mart tarihlerinde de Cevahir 2'de sahnelenecek. 

-57. ALAY- 

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu büyük zaferin 100. Yıldönümü dolayısıyla bu isimsiz kahramanlara olan minnet borucunu saygılarını sunmak üzere “57. Alay” adlı oyunu sahneye koydu.Haldun Çubukçu'nun kaleme aldığı oyunu Fikret Urucu yönetiyor. Oyuncular ise " Hakan Şahin, Ahmet Dizdaroğlu, Hacer Sevinç Özgel, Macit Sonkan, Melek Gökçer"isimlerinden oluşuyor.13 Mart'ta prömiyer yapacak oyun 14-15-20-21 Mart tarihlerinde Küçükçekmece Kültür Merkezi'nde tiyatroseverlerle buluşacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.


İMAM-I AZAM (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv