Haber Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 23:02 Bu haber 1714 kez okundu
 
Kabataş iskelesindeki Martı Projesi iptal mi edildi?
İLLERDEN Haberi


 

İstanbul Kabataş'ta inşaatı devam eden ve “Martı Projesi” olarak bilinen “Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi” projesinin iptal edildiği öne sürüldü.

“Martı Projesi” olarak bilinen “Kabataş Meydan ve Transfer Merkezi” projesinin iptal edildiği öne sürüldü.


MART AYINDAN BERİ ÇİVİ ÇAKILMADIPoliteknik’in iddiasına göre, projenin Fındıklı’daki tanıtım ofisinde bulunan İstanbul büyükşehir belediyesi (İBB) çalışanı, martı şeklindeki iskele ve yeraltı galerileri projesinin iptal edildiğini, peyzaj çalışmalarının ardından meydanın açılacağını belirtti.

Proje alanında mart ayından bu yana tek bir çivi bile çakılmadığı belirtilmiş, havadan görüntülenen ve işçilerin olmadığı şantiye alanında herhangi bir çalışmanın olmadığı kaydedilmişti.

13 BİN METREKARE DOLGU YAPILDI

Son olarak, İBB yetkilileri çalışmaların deniz tarafında tamamlandığını, kara tarafında ise kurul onayının beklendiğini belirtmişti. Bölgede sadece Kabataş-Mahmutbey metro hattıyla ilgili çalışmanın olduğu ifade edilmişti.

Proje kapsamında denize çakılan kazıklarla, yaklaşık 650 metre boyunda 20 metre eninde bir alan İstanbul Boğazı’ndan alınarak kara haline getirilmişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kabataş, iskelesindeki, Martı, Projesi, iptal, mi, edildi?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Kuvvetini mazluma karşı değil, zalime karşı kullan…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv