Haber Detayı
17 Mart 2019 - Pazar 00:23 Bu haber 411 kez okundu
 
KALIN’DAN “CHARLİE HEBDO” HATIRLATMASI
haberler
SİYASET Haberi


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Rasulullah (s.a.v.)’e çizdikleri karikatürlerle hakaret eden Charlie Hebdo çalışanlarının öldürülmesi üzerine Paris’te düzenlenen cenaze töreni ve yürüyüşe Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’yi temsilen gönderilmesini anımsatıp, Yeni Zelenda saldırısı içinde aynısını yapabilirler mi diye sordu.

Hatırlanacağı üzere Charlie Hebdo saldırı sonrası Paris’te liderlerin katıldığı yürüyüşe Türkiye’yi temsilen Ahmet Davutoğlu, Filistin’i temsilen Mahmud Abbas en ön safta Avrupalı liderlerle omuz omuza yürümüşlerdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "Charlie Hebdo için yürüyenler katledilen Müslümanlar için de yürüyecek mi? Acısı gerçekten ortak olanlar birlikte yas tutabilirler" açıklamasını yaptı.

Kalın, Charlie Hebdo saldırısında Türkiye’nin Avrupa ile acısının ortak olduğunu kast edip, içinde sakladıkları İslam’a düşmanlıklarını zaman zaman açığa vurulmasını ve İslam’a hakaret etmeyi ifade özgürlüğü kapsamında gören Batı’ya, Yeni Zelenda’daki terör saldırısına karşı ortak hareket için beyhude bir çağrıda bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KALIN’DAN, “CHARLİE, HEBDO”, HATIRLATMASI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Cahil olanların merhameti ve lütfu azdır…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv