Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 01:04 Bu haber 986 kez okundu
 
KATLİAMIN İNSANLIKTAN UTANDIRACAK GÖRÜNTÜLERİ
DÜNYADAN Haberi


Doğu Guta'dan görüntüler yürek sızlattı

Doğu Guta'dan son dakika haberleri... Suriye'de muhaliflerin denetimindeki Doğu Guta'ya Esed rejimi tarafından kimyasal saldırı düzenlendi. Aralarında çocukların da bulunduğu 78 sivilin öldüğü katliamdan geriye yürek sızlatan görüntüler kaldı.

 

SURİYE'de Beşşar Esed rejimi bir kez daha Doğu Guta'da sivilleri hedef aldı. Muhaliflerin bulunduğu bölgeye hafta sonu düzenlenen kimyasal saldırıda 78 sivil hayatını kaybederken, ölenlerin büyük bölümünü kadın ve çocuklardan oluşuyor. Bölgeden gelen görüntüler ise yaşanan dramı gözler önüne serdi.

Kimyasal silah saldırısında ilişkin bölgeden gelen görüntülerde, hayatını kaybeden sivillerin çoğunluğunun gözünün açık olduğu, ağız ve burunlarından beyaz köpükler geldiği görülüyor.

Görüntülerdeki sivillerin çoğunluğunu bebek ve çocukların oluşturması dikkati çekiyor.

ACILI BABANIN AĞLATAN SÖZLERİ

 

Katliam sonrası kaydedilen bir görüntüde katledilen kızının başında ağlayan sivil bir baba, "Kızım beni affet. Bak sana ne aldım bak. Hadi kalk uyan, yüzünü göreyim. Kalk kızım 'bana çikolata getir' deyiver yeniden." diye ağıt yakıyor.

Başka bir görüntüde ise küçük oğlunun başındaki gözyaşları içinde bir baba defalarca "Muhammed Allah seni affetsin ve sana rahmet eylesin." ifadelerini kullanıyor.

ESED YİNE SİVİLLERİ HEDEF ALDI

Rejimin, Duma'ya cumartesi gecesi düzenlediği kimyasal silah saldırısında 78 kişi yaşamını yitirmiş, yüzlerce sivil gazdan etkilenmişti.

Doğu Guta'da muhaliflerin kontrolündeki Duma'ya önceki gün yeniden yoğun saldırı başlatan rejim güçleri, 19 Mart'ta da buraya klor içerikli kimyasal saldırı düzenlemişti.

Öte yandan Suriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), 4 Nisan'da yayımladığı raporda, Esed rejiminin, Suriye'de iç savaşın başlamasından buna yana 214, Han Şeyhun katliamından sonra da 11 kez kimyasal silah saldırısı düzenlediğini duyurmuştu.

Doğu Guta bölgesinde muhaliflerin kontrolündeki son nokta Duma'da halihazırda 100 bin kişi abluka altında yaşıyor.​

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KATLİAMIN, İNSANLIKTAN, UTANDIRACAK, GÖRÜNTÜLERİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Allah'a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv