Haber Detayı
19 Nisan 2016 - Salı 13:00 Bu haber 14796 kez okundu
 
KLASİK MÜZİĞİN SEÇKİN İSİMLERİ İŞ SANAT'TA
SANAT Haberi


Klasik müzik dünyasının başarılı çellistlerinden Truls Mork ve yeteneğiyle parlayan ödüllü kemancı Vilde Frang, etkileyici şef James Gaffigan yönetimindeki Luzern Senfoni Orkestrası eşliğinde İş Sanat’a konuk oluyor.

200 yıllık köklü tarihi ile Luzern Senfoni Orkestrası, doğal yönetimi ve güçlü sezgisel müzisyenliği ile uluslararası arenada beğeni toplayan şef James Gaffigan, günümüzün önde gelen çellistlerinden Truls Mork, 2015 Echo Klassik Ödüllü genç ve zarif keman sanatçısı Vilde Frang klasik müzik tutkunlarının kaçırmak istemeyecekleri bir konser için İş Sanat’a geliyor.

Klasik ve romantik dönem eserlerinden çağdaş bestelere uzanan zengin repertuvarıyla ülke sınırlarını aşarak tüm dünyada hayranlık uyandıran Luzern Senfoni Orkestrası, Gidon Kremer, Martha Argerich, Renaud Capuçon, Fazıl Say, Lang Lang gibi dünya çapında solistlerle düzenli olarak konserler veriyor. 2004 yılında Sir Georg Solti Uluslararası Şeflik Yarışması’nda aldığı birincilikle adından söz ettiren şef James Gaffigan ise 2011/2012 sezonundan bu yana topluluğun daimi şefliğini üstleniyor.

Müzisyen bir ailede dünyaya gelen Norveçli çellist Truls Mørk, Grammy ödüllü Schostakovich çello konçertoları ve Bach çello süitleri başta olmak üzere çok sayıda kaydıyla kendi kuşağının en başarılı çellistleri arasında yer alıyor.

Yılın Konser Kaydı kategorisinde 2015 Echo Klassik ödülüne layık görülen genç keman sanatçısı Vilde Frang ise Concertgebouw, Wigmore Hall, Royal Albert Hall, Carnegie Hall gibi prestijli salonlarda verdiği konserlerle günümüzün aranan solistlerinden.

Brahms ve Dvorak’tan eserlerin seslendirileceği bu müzik ziyafeti 22 Nisan Cuma akşamı saat 20.30’da İş Sanat'ta.

Bilet fiyatları ve satış noktaları ise şöyle:

1. Kademe: 120 TL 2. Kademe: 80 TL Üçüncü Kademe: 70 TL İndirimli: 60 TL Öğrenci: 20 TL

Satış noktaları

İş Sanat Ana Gişe - 0212 316 10 83 / Biletix – 0216 556 98 00 / www.biletix.com(ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KLASİK, MÜZİĞİN, SEÇKİN, İSİMLERİ, İŞ, SANAT'TA,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv