Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 11:11 Bu haber 4273 kez okundu
 
MARDİN'DE BİR BÖLÜCÜ TERÖRİST ÖRGÜT İŞBİRLİKÇİSİ YAKALANDI
İLLERDEN Haberi


Mardin/Nusaybin’de devam eden operasyonda dün 67 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 15 tabanca fişeği ve çok miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi, bölücü terör örgütü işbirlikçisi bir şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre dün ayrıca Bingöl/Merkez’de güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında; bir Zagros keskin nişancı tüfeği, 1.000 Zagros keskin nişancı tüfeği fişeği, 1.000 Biksi makinalı tüfek fişeği, 500 M-16 piyade tüfeği fişeği, 1,5 ton Amonyum Nitrat, 500 kg Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış bir el yapımı patlayıcı, 600 m kablo, üç mutfak tüpü, 30 lt mazot ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli/Merkez’de, güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen 150 kg Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış bir el yapımı patlayıcı imha edildi.

Mardin/Mazıdağı’nda güvenlik güçleri tarafından icra edilen arazi aramasında tespit edilen bir sığınak içerisinde, 400 m kablo, 103 adet pil, 180 kg gıda maddesi ve çok miktarda giyim malzemesi ele geçti

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MARDİN'DE, BİR, BÖLÜCÜ, TERÖRİST, ÖRGÜT, İŞBİRLİKÇİSİ, YAKALANDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv