Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 11:07 Bu haber 1520 kez okundu
 
Mersin Ak Parti Milletvekili A.Adayı Hamavioğlu: “Seçilirsek Farkımızı Görecekler”
Sadece Türkiye’nin değil, Dünya'nında ekonomik sorunlardan kurtulmasının ve daha yaşanabilir olmasının yolunun tarımdan geçtiğine işaret eden Ziraat Mühendisi Cem Hamavioğlu, ülkemizde ekilemeyen alanların değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Yem bitkileri üretimine daha çok önem verilmeli diyen Hamavioğlu, tecrübesini siyasete aktarmak için Mersin’de Ak parti’den milletvekili aday aday olduğunu belirtti.
SİYASET Haberi


                   

 

Mersin Ak Parti Milletvekili A.Adayı Hamavioğlu

“Seçilirsek Farkımızı Görecekler”

 

Tarihi dokusu,uzun mu uzun şehir sahil yolu, kartpostal değerinde plajları,temiz hava deposu yaylaları, 4 mevsim güneşi,tantunisi, cezeryesi , kerebici ,Narlıkuyu da balık,marina ve uçsuz bucaksız tarıma elverişli topraklarıyla  eşsiz kent Mersin’in  her geçengün sadece Türkiye’de değil,uluslar arası alanda da dikkat çeken bir metropol kent olduğunu ifade eden ve  Medya 24 ve Art’den Gazeteci Süleyman Yıldız’ın sorularını değerlendiren Hamavioğlu, önemli konulara dikkat çekerek mikrofonlarımıza  şöyle konuştu.

KURTULUŞ ÖNCELİĞİ TARIMDA

Ziraat Mühendisi olmasının avantajını uğraştığı çiftçilikle daha verimli hale getirdiğini ifade eden Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı  Cem Hamavioğlu, bu avantajla Mersin’e aktaracağı tecrübeleri  nedeniyle  siyasete girmeyi düşündüğünü söyledi.

Mersin’in en çok göç alan illerin başında geldiğine dikkat çeken Hamavioğlu,  “bu  işsizliği ve  ardından değer  sorunları beraberinde getiriyor.Alt yapı ,üst yapı ,ulaşım ,konaklama ve barınma gibi. Bu insanlar bizim vatandaşımız. Bu nedenle sorunlarını biz çözebiliriz..

Ne yapmalı ?

Mersin’in avantajını kullanmalıyız. Yani tarımda ekilemeyen alanları değerlendirmeli, Muz ve Narenciye deposu olan ilimizi daha da verimli hale getirmeliyiz.”

Hamavioğlu, “Şunu  belirtmeliyimki biz seçilirsek 5 bin kişiye iş sağlayacağız.Bu kişileri kurslara ,eğitime tabi tutarak, mesleki tecrübe kazandırarak , tarımda , sanayide ara elamanı olarak, istihdama kazandıracak iş sahibi yapacağız.

Türkiye’nin en büyük şehir sahiline sahip Mersin’de turizme ivme kazandıracak, Alanya sahiline kadar olan alanı değerlendirecek, Alanya hava alanına inen turistleri Mersin’e getireceğiz.

Mersin’in öncelikle çözülmesi gereken ;

1-Tarım

2-Turizm

sorununa bir an önce eğilerek  gerekli çalışmayı yapacaklarına işaret eden Cem Hamavioğlu,

Sürekli göç alan ve nüfusunun yarıdan fazlasının gençlerden oluştuğu Mersin’de işsiz gençleri kahve köşelerinden kurtarıp,önce spora ardfından meslek edindirme kurslarıyla üretici hale getirecğiz.

Hükümetimiz Eğitime gereken önemi veriyor.

Bizde kentte okula gönderilmeyen kız çoçuklarını  mutlaka eğitime kazandıracak, Üniversitemizin bölümlerini artırarak Mersin’in avantıjı olan tarıma yönelik mesleki çalışmaları  hızlandıracağız…

Engelli kardeşlerimiz içinde öncelikli olarak engelli gruplarına sektörel bilgi verilerek çeşitli meslek grupları ve iş aktiviteleri tanıtarak, eğitim odaklı çalışan çeşitli dernek ve vakıflarla işbirliği yaparak mesleki beceri eğitimleri vererek, Kendilerine rol model olabilecek engelliler ile buluşturularak motivasyon toplantıları yapılacak ve iş dünyasına daha bilinçli ve özgüvenli atılmaları konusunda katkı sağlamak hedeflerimiz arasındadır. "Unutmayalımki hepimiz birer engelli adayıyız".

Biz farkı ortaya koyarak farkındalık göstereceğiz. dedi.

 

HAMAVİOĞLU’NUN MERSİN’E İLİŞKİN ÖNEMLİ TESPİTLERİ VE TÜRK SİYASETİNE YÖNELİK YENİ FİKİRLERİ İLER İLGİLİ RÖPORTAJIN AYRINTILARINI  

TIKLA İZLE……….              

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Mersin, Ak, Parti, Milletvekili, A.Adayı, Hamavioğlu:, “Seçilirsek, Farkımızı, Görecekler”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.


Yunus Emre
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv