Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 19:18 Bu haber 3886 kez okundu
 
MÜEZZİNOĞLU: ANNELERİMİZİN MUTLULUĞU İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ
YAŞAM Haberi


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Şüphesiz ki, baş tacı annelerimize olan minnet borcumuz yalnızca bir günle ifade edilemez. Ömrünü; vatana, millete ve insanlığa faydalı evlatlar yetiştirmeye adayan, yolumuza daima ışık olan, sevginin ve merhametin gücünü bizlere aşılayan annelerimizin mutluluğu için canla başla çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Annelerin milleti millet yapan değerlerin mimarı, ilk öğretmenler, karşılıksız sevgi ile bağrına basan kahramanlar olduğuna dikkat çeken Müezzinoğlu, “Bir devrin bitip bir devrin başladığı Milli Mücadelemizde en önde koşanlar da onlardır, evlatlarının başına kına yakarak gözlerini kırpmadan vatan savunmasına yollayanlar da. Türk milleti cefakâr annelerimizin fedakârlık ve cesaretlerine çok şey borçludur” ifadelerini kullandı.

-“ONLARIN MUTLULUĞU TOPLUMUN DA MUTLULUĞUDUR”-

“Annelik dünyanın en yüce vazifelerinden biridir” diyen Müezzinoğlu, müstesna ve karşılıksız olan tek sevginin anne sevgisi olduğuna dikkat çekerek, “Onların mutluluğu toplumun da mutluluğudur. Şüphesiz ki, baş tacı annelerimize olan minnet borcumuz yalnızca bir günle ifade edilemez. Bir ömür boyunca onların ilgisine layık olmak hepimizin asli görevi olmalıdır. Peygamber Efendimizin ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ sözü annelerimizin ne kadar mübarek varlıklar olduğunun en güzel ifadesidir. Evlatlarının hayatlarını her şeyden önde tutan, onlar için bir ömür emek harcayan, şefkat ve merhamet timsali olan annelerimizin hakkı ödenmeyecek kadar büyüktür” değerlendirmesinde bulundu.

-“TÜM ANNELERİMİZİN GÜNÜNÜ EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM”-

Bakan Müezzinoğlu, Türkiye için atılan her adıma en büyük destekçinin ve koruyucunun annelerin duası olduğunun bilindiğini belirterek mesajını şöyle sonlandırdı:

“Ömrünü; vatana, millete ve insanlığa faydalı evlatlar yetiştirmeye adayan, yolumuza daima ışık olan, sevginin ve merhametin gücünü bizlere aşılayan annelerimizin mutluluğu için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bu anlamlı gün vesilesiyle, başta Şehitlerimiz ve Gazilerimizin anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MÜEZZİNOĞLU:, ANNELERİMİZİN, MUTLULUĞU, İÇİN, CANLA, BAŞLA, ÇALIŞMAYA, DEVAM, EDİYORUZ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
İki nimet vardır ki, insanların çoğu onların kıymetini hakkıyla takdir edemezler: onlardan biri sıhhat, diğeri de boş vakittir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv