Haber Detayı
13 Mayıs 2017 - Cumartesi 15:33 Bu haber 3800 kez okundu
 
MUĞLA VALİSİ ÇİÇEK: 20 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 11 KİŞİ YARALANDI
YAŞAM Haberi


Muğla’da, İzmir’den Marmaris’e gitmekte olan bir tur midibüsünün devrilmesi sonucu, 20 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi yaralandı. Muğla Valisi Amir Çiçek, kazanın yaşandığı bölgenin keskin virajlı olduğunu belirterek kazanın midibüsün freninin paylaması sonucu olabileceğini söyledi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, İzmir’den Marmaris’e gitmekte olan tur midibüsünün kaza yapması sonucu 20 ölü ve 11 ağır yaralı olduğu bilgisini paylaştı. Bölgeye ulaşmaya çalıştığını belirten Vali Çiçek, ekiplerin olay yerinde olduğunu ve yaralıların alındığını vefat edenlerle ilgili işlemlerin sürdüğünü bildirdi.

Vali Çiçek, midibüsteki yolcuların çoğunun kadın olduğunu ve isim tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, “Kazanın nasıl meydana geldiği inceleniyor. Freni patlamış olabilir deniyor. Orası rampadır, viraj viraj keskindir” dedi.

-“BİR BEBEK OLMA DURUMUYLA 30-31 KİŞİ OLARAK TAHMİN EDİYORUZ”-

Vali Vekili Kamil Köten ise, kaza yapan tur midibüsünde yabancı turist olmadığını belirterek, “Orta yaşlı kadınlar çoğunlukta. Yarım otobüs dediğimiz tipten, 30 kişi olarak tahmin ediyoruz, bir de bebek olma durumuyla 30-31 kişi olarak tahmin ediyoruz şu anda” dedi.

Kaybolan aranan kimse olmadığını da belirten Köten, şu anda hastanelerde yaralıların takip edildiğini belirtti. Kaza olan yerin İzmir-Marmaris arası çok sık kullanılan bir yol olduğunu da ifade eden Köten, “Şoför de rahmetli olmuş. 10- 11 yaralının durumu ağır” dedi.

Bölgede incelemeler yapıldığını söyleyen Vali Vekili Köten, “Cumhuriyet Savcılarımız geldi. Başsavcımız da burada. Olayla ilgili teknik incelemeler yapılıyor. Vefat eden kardeşlerimiz kaldırılıyor. Son durum bu” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MUĞLA, VALİSİ, ÇİÇEK:, 20, KİŞİ, HAYATINI, KAYBETTİ,, 11, KİŞİ, YARALANDI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Ne mutludur o kişi ki yoldaşı, haset değildir…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv