Haber Detayı
12 Ekim 2015 - Pazartesi 14:24 Bu haber 13925 kez okundu
 
MÜJDAT GEZEN: İYİ ŞEYLER HÜKÜMETTEN, BÖYLE KÖTÜ OLAYLAR BAŞKALARINDAN, BÖYLE SAÇMALIK OLMAZ
SANAT Haberi


 

ANKARA (ANKA) – Türk tiyatrosunun ve sinemasının duayen ismi Müjdat Gezen, Levent Kırca’nın ölümüne çok üzüldüğünü belirtirken, “Öbür tarafta 100 kişiden fazla kişi ölmüş bu tarafta Levent Kırca, hem milletçe acılıyız hem de ben çok sevdiğim bir dostumu kaybettiğim için acılıyım” dedi. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Gezen, “Bunun sorumlusu iktidar. Bir ülkede iyi şeyler oluyorsa bunu hükümete borçluyuzdur, kötü şeyler oluyorsa yine hükümettendir. İyi şeyler hükümetten, böyle kötü olaylar başkalarından, böyle saçmalık olmaz” diye konuştu.

Zor bir dönemden geçiyoruz ve sorumlusu iktidar. Bir ülkede iyi şeyler oluyorsa bunu hükümete borçluyuzdur, kötü şeyler oluyorsa yine hükümettendir. İyi şeyler hükümetten, böyle kötü olaylar başkalarından, böyle saçmalık olmaz

Usta oyuncu Levent Kırca bir süredir kanser tedavisi gördüğü Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kırca’nın vefat haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Başta sanat ve medya dünyası olmak üzere ünlüler hayatını kaybeden Levent Kırca için üzüntülerini sosyal medya üzerinden paylaştı.

Usta sanatçının vefatına en çok üzülenlerden biri de kuşkusuz en yakın arkadaşlarından biri olan tiyatrocu Müjdat Gezen.

Gezen, Levent Kırca’yı beş gün önce Uğur Dündar’la birlikte ziyaret ettiğini ve çok sevdiği bir dostunu kaybettiği için çok üzgün olduğunu söyledi.

Müjdat Gezen’in Çağdaş Ses’e yaptığı açıklamalar şöyle:

“5 gün önce beraberdik Levent’le. Uğur Dündar’la birlikte hastaneye gittik, görüştük. Şakalaştık, konuştuk..  Almanya turnemize çıkacağımızı söyledim. Ne kadar kalacağımızı sordu, ‘Söz veremem, gelemeyebilirim’ dedi.

Açıkçası hazırlıklıydık ama ne kadar hazırlıklı olsak da elbette çok üzücü, acı üstüne acı yaşıyoruz. Öbür tarafta 100 kişiden fazla kişi ölmüş bu tarafta Levent Kırca, hem milletçe acılıyız hem de ben çok sevdiğim bir dostumu kaybettiğim için acılıyım. Levent’i çok severdim ben, bu ayın 16’sında birlikte Arena programı yapacaktık.

Zor bir dönemden geçiyoruz ve sorumlusu iktidar. Bir ülkede iyi şeyler oluyorsa bunu hükümete borçluyuzdur, kötü şeyler oluyorsa yine hükümettendir. İyi şeyler hükümetten, böyle kötü olaylar başkalarından, böyle saçmalık olmaz!”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MÜJDAT, GEZEN:, İYİ, ŞEYLER, HÜKÜMETTEN,, BÖYLE, KÖTÜ, OLAYLAR, BAŞKALARINDAN,, BÖYLE, SAÇMALIK, OLMAZ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Allah'a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv