Haber Detayı
15 Aralık 2015 - Salı 10:53 Bu haber 9966 kez okundu
 
NÜFUSUN YÜZDE İKİSİ ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRIYOR
SAĞLIK Haberi


76 milyon kişinin yaşadığı Türkiye’de, daha iyi sağlık hizmeti almak için sadece nüfusun yüzde ikisi özel sağlık sigortası yaptırıyor. Her yıl 90 milyon kişinin acillere başvurduğu Türkiye’de kronik hastalıkları kapsayan, acil durumlarda hastane ve masraf kaygısını sona erdiren, sigortacılığı farklılaştıran ve sigortacılığın tabana yayılmasına çok önemli katkı sağlayacağı düşünülen Genel Sağlık - Acil 365 sağlık hizmet paketi hizmete girdi.

Sigorta ve sağlık sektöründe yeni, farklı ve aynı zamanda ekonomik olan bir hizmet hayata geçti. 60 yıllık bir sigorta geçmişine sahip olan, 10 yıl önce sigortacılığı farklı bir boyuta taşıyan, Girişimci İş Adamı Tayfun Gülgeç, sağlık sigortasında büyük bir açığı fark ederek yeni bir sağlık paketini hayata geçirdiklerini belirtti. Genel Sağlık - Acil 365 sağlık hizmet paketi hakkında bilgi veren Gülgeç şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde ekonomik değerlerini teminat altına alan kişi sayısı yüzde yirmi beş civarında. Sağlık sigortacılığına baktığımızda durum daha da vahim çünkü nüfusun sadece yüzde ikisi özel sağlık sigortası yaptırıyor. Bu açığı farklı ve özel bir hizmet paketi ile kapatmayı hedefledik. Bu hizmetin içinde tüm hastalıkları kapsayan, acil durumlarda kendisini ve ailesini teminat altına almak isteyen herkesin ulaşabileceği, sağlık paketi hazırladık. Bu gibi durumlarda en büyük korku ‘Hangi hastaneye gitsem?’, ‘Kimden yardım istesem?’, ‘Tam donanımlı bir hizmet alabilir miyim?’, ‘Hastane masraflarına param yeter mi?’ gibi sorulardır. Bu korkuları gidermek için bu sorulara cevap veren bir hizmet hazırladık. Acil 365 adını verdiğimiz bu hizmet, acil durumlarda, tam donanımlı, içinde doktor bulunan bir ambulans ile ilk müdahaleyi yapıyor, anlaşmalı olduğumuz 588 özel hastaneden en yakın olana hastayı götürüyor, orada çıkacak masraflara karşı kişi başına 5 bin TL teminat veriyor. Özel sağlık sigortalarında yaş sınırı 65 iken biz bu pakette bu yaş sınırını 69’a yükselttik. Bu paketin en büyük farklarından biri çocuklar buradaki yaş sınırını da 2 yaştan 28 günlüğe indirdik. Bu paketle hizmet paketimiz 0 ila 69 yaş arasında ki tüm aile bireylerini kapsamaktadır. Bunun dışında kullanıcıların hukuki, mali, sosyal güvenlik müşavirliğini, yurt dışı tedavilerinde özel pasaport ve vize işlemlerini de yapsın istedik ve bu paketi hayata geçirdik.’ Tüm bu hizmetleri bir araya getirdiğimiz Acil 365 paketimizin fiyatını da her ailenin kesesine uygun olsun diye yıllık 365 TL olarak belirledik. Yani tüm aile yılda 365 TL ye güvence altında olacak.”

“Acil müdahale hayat kurtarır” anlayışıyla yola çıktıklarını söyleyen Gülgeç, bu hizmetin sosyal ve toplumsal bir yaklaşımla hayata geçtiğini, sosyal girişimcilik bilinciyle hareket ettiklerini belirtti. (ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: NÜFUSUN, YÜZDE, İKİSİ, ÖZEL, SAĞLIK, SİGORTASI, YAPTIRIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv