Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 01:14 Bu haber 933 kez okundu
 
OHAL kalkıyor mu? Başbakan Binali Yıldırım canlı yayında açıkladı!
GÜNDEM Haberi


 

Başbakan Binali Yıldırım canlı yayında yaptığı açıklamada "Ümit ederim yakın zamanda olağanüstü hal meselesi yeni hükümetin gündeminde olacaktır ve kaldırılması cihetine gidilecektir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, NTV'de katıldığı canlı yayında gazeteci Oğuz Haksever'in sorularını cevapladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında "OHAL kalkacak mı?" sorusuna OHAL kalkacak mı?' sorusuna "Seçim sonrası OHAL'i masaya yatırıp onu kaldırma gibi bir durum söz konusu olabilir. Onun çalışmasını da yapmış olacağız" cevabını vermişti.ERDOĞAN "SÖZ KONUSU OLABİLİR" DEMİŞTİ

BAŞBAKAN: YENİ HÜKÜMET OHAL'İN KALDIRILMASI CİHETİNE GİDECEKTİR

Aynı konu, Başbakan Yıldırım'a da soruldu. Yıldırım, konuyu biraz daha açıp, Erdoğan'ın sözlerini bir adım ileri götürerek "Baştan beri "kendimize OHAL ilan ettik" dedik. Vatandaşımızın her şeyi normal gidiyor. FETÖ ile mücadelede önemli yol katettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması çok iyi olmuştur. Ümit ederim yakın zamanda olağanüstü hal meselesi yeni hükümetin gündeminde olacaktır ve kaldırılması cihetine gidilecektir" dedi.

Böylece OHAL'in, 24 Haziran'dan sonra kurulacak Cumhurbaşkanlığı Hükümeti tarafından kaldırılacağı da netleşti.

BAHÇELİ'NİN AK PARTİ'YE YÖNELİK SÖZLERİ

 

MHP’yi dışlamak diye bir şey olamaz, MHP’nin de AK Parti’yi dışlaması diye bir şey olmaz. AK Parti De MHP’de içinde bazı bilgimiz dışında çok lokal bazı şeyler olabilir. Ama bunu genele yaymak söz konusu değildir. Biz her mitingde Cumhur İttifakı’na vurgu yapıyoruz. Bunu da söylemeye devam edeceğiz. Dolayısıyla aramıza fitne sokmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz.

AF AÇIKLAMASI

 

Gündemimizde bizim af yok. Sayın Bahçeli bunu gündeme getirdi. Ama onlar ayrı siyasi parti. Saygı duyarız. Seçimler sonuçlanmadan ortaya bir fikir koymak çok sağlıklı olmaz.

BAHÇELİ NEDEN AF ÇAĞRISINDA BULUNDU?

 

Sayın Bahçeli ile biz bu hususu konuştuk. Selahattin Demirtaş’ın dışarı çıkmasını isteyenlerden rahatsız olduğunu htim konuşmalarından. O nedenle böyle bir af duyurusunda bulundu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: OHAL, kalkıyor, mu?, Başbakan, Binali, Yıldırım, canlı, yayında, açıkladı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İyilik yap ehli olana da, olmayana da, ehline isabet ederse yerini bulur. Etmez ise ehli sen olursun


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv