Haber Detayı
02 Mayıs 2014 - Cuma 16:13 Bu haber 1268 kez okundu
 
ÖİB PALANDÖKEN VE KONAKLI KAYAK MERKEZLERİNİ ÖZELLEŞTİRME KAPSAM VE PROGRAMINA ALDI
TURİZM Haberi


Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Palandöken Kayak Merkezi ve Konaklı Kayak Merkezi, ÖYK kararı ile özelleştirme kapsam ve programına alındığını duyurdu. 
ÖİB tarafından yapılan açıklamada, Palandöken Kayak Merkezi ve Konaklı Kayak Merkezinde yer alan Maliye Hazinesi, Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait taşınmazlar ve Devletin hüküm ve tasarrufunda olan tescil harici alanlar ile bunların üzerindeki; Kayak Eğitim ve Dinlenme Tesisi, kafeterya, pist, lift, gölet ve benzeri yapı, tesisler ile menkul ve gayrimenkul diğer varlıkların, üzerindeki haklarla birlikte, özelleştirme çalışmalarının yürütülmesini teminen Özeleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) Kararıyla özelleştirme kapsam ve programına alındığı bildirildi. 

-“ÇALIŞMALAR ŞEFFAFLIK VE HESAP VERİLEBİLİRLİK İÇİNDE”- 

Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezlerinde yapılan çalışmaların şeffaflık ve hesap verilebilirlik içinde kamu hukuku denetim süreçlerine bağlı olarak yürütüldüğü vurgulanan açıklamada şöyle denildi: 
“İdaremize bağlı TTA Gayrimenkul A.Ş tarafından, kayak merkezlerindeki mekanik tesisler, konaklama tesisleri, restoran ve kafeterya dahil saha faaliyetlerinde hizmet alım suretiyle çalışan personellerle ilgili olarak hizmet alım ihalelerine çıkmış ve ihale sonucunda sözleşeme imzalana yüklenici tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde yürütülen söz konusu istihdam edilmiş personellerin devri alınarak faaliyetlere devam edilmektedir. Söz konusu personellerin ücretleri asgari ücret üzerinden sözleşmelerinde belirlenen miktarlar kadar ödemeleri yapılmakta olup, söz konusu hizmet alım suretiyle istihdam edilen personellerin istihdamı Uluslararası Danışman tarafından yapılan bilgi, eğitim, tecrübe gibi kriterler üzerinden yapılan testler sonucunda istihdamı gerçekleştirilmektedir. İşletme Daire Başkanlığı bünyesinde kadrolu olarak kapsam dışı istihdam edilen 22 nitelikli personel ise KPSS puanları ile İŞKUR üzerinden yapılmış olup, ücretleri kamu ücret düzenlemelerine tabi bulunmaktadır.” 
-“SEZON FAALİYETLERİ SORUNSUZ OLARAK TAMAMLANDI”- 

Kayak merkezlerine yönelik rehabilitasyon çalışmaları sürecinin Operasyonel iyileştirme Dağ iş geliştirme ve Pazarlama, Satış ve Tanıtım olmak üzere üç temel ayak üzerinde yürütüldüğü ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: 
“Kayak Merkezlerinin özelleştirme çalışmalarında Özelleştirme İdaresi Başkanlığına yardımcı olunması ve tesisleri uluslararası standartlara kavuşturulması amacıyla, kış turizmi ve sporları, olimpiyat tesis yönetimi ve işletmeciliğinde yeterli bilgi birikimine sahip bir uzman danışmandan hizmet alınmasına yönelik olarak ihale süreci gerçekleşmiş, McKinsey Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. – Pas Grau Internacional S.A. Konsorsiyumu ile Danışmanlık Hizmet Alım Sözleşmesi imzalanmış ve danışmanlık hizmetlerine (saha operasyonları) başlanmıştır. İdaremizin koordinasyonu ve yönetiminde Uluslararası Danışman ile yürütülen çalışmalar yoğun ve etkin bir şekilde devam etmektedir. Uluslararası danışmanımız kayak merkezlerinin fiilen operasyonunu da üstlenerek merkezlere yönelik incelemelerini ve denetlemelerini yapmış ve ihtiyaçları önceliklerine göre tespitleri yapılarak gerekli yatırım bütçelerine ilişkin teknik raporları İdaremize intikal etmiştir. Ayrıca 2013-2014 kayak sezonu boyunca full operasyonu üstlenen Danışmanımız ile birlikte sezon faaliyetleri sorunsuz olarak tamamlanmıştır. Merkezlerin tanıtımı çerçevesinde; marka ve konsept tasarımı, pazarlama stratejisi ve imar planı çalışmaları yapılmaktadır.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Nankör bir evlada sahip olmak, yılan dişinden daha acı verir.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv