Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 07:39 Bu haber 1236 kez okundu
 
Okuyan'dan DSP'ye Partisini açık arttırmaya çıkarmıştır.
SİYASET Haberi


DSP Yaşar Okuyan’ı reddetti! Okuyan böyle yanıt verdi

Temiz Seçim Platformu tarafından partilere yapılan görüşme başvurularına Demokratik Sol Parti (DSP) tarafından ret geldi. Platform Sözcüsü Yaşar Okuyan’ın başvurusunu reddeden DSP’nin ret gerekçesi ise dikkat çekti.

 

DSP başvuruya yazdığı yanıtta, “‘Temiz’ Seçim Platformu’nun, adı itibariyle olumlu çağrışım yaptığını kabul etmekle birlikte, böyle bir platformun sözcülüğü görevinin ağzı, üslubu ve siyasi jargonu ‘temiz olmayan’ bir kişiye verilmiş olması Türkiye siyaseti açısından bir talihsizliktir” ifadelerini kullandı.


DSP’nin bu açıklamasına ise sözcü Yaşar Okuyan’dan yanıt gecikmedi. Odatv'nin haberine göre; Okuyan, “Biz temiz seçim yürütme platformu olarak öncelikle seçimlerdeki usulsüzlük ve hilelelerle ilgili olarak bir açıklama yapmıştık. Onun öncesinde de dedik ki programı müsait olan parti genel merkezlerini ziyaret edelim dedik” diyerek başvuru gerekçesini anlattı.YAŞAR OKUYAN’DAN YANIT

“Biliyorsunuz ki YSK’nın açıkladığı seçimlere katılma hakkı alan partiler arasında DSP yok. Yine de ziyaret edelim dedik” ifadelerini kullanan Okuyan, devamında ise şunları aktardı:

“Bütün partilerle telefonla konuştuk. Çarşamba Perşembe müsaitse heyet olarak gelelim dedik. Bize dediler ki yazı yazın. Yazıyla başvurduk. Onlar da bize bu cevabı verdiler. Bir defa Bay Topsakal daha bir hafta önce KRT televizyonunda çıkıp, ‘Kim daha fazla milletvekili verirse DSP olarak o ittifaka gireriz’ diyen bir adamdır. Yani partisini açık arttırmaya çıkarmıştır. Bunu inanarak söylüyorum bu bir defa rahmetli Ecevit’in kemiklerini sızlatmıştır. Ben onu geçtiğimiz haftalarda televizyonda çok ağır eleştirmiştim. Onun gocunması var. Halbuki biz Temiz Seçim Platformu olarak başvurmuştuk. Dolayısıyla ciddiyetsiz bir açıklama. Bay Topsakal top çevirerek aklınca AKP’ye yaranma mesajı vermiştir. Kendisine AKP ile ittifakında hayırlı yürüyüşler diliyorum. Gözlerinin çiçeğinden öpüyorum.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Okuyan'dan, DSP'ye, Partisini, açık, arttırmaya, çıkarmıştır., ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Aşk bir güneşe benzer, aşık olmayan gönül bir katı taşa benzer.


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv