Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 04:57 Bu haber 2166 kez okundu
 
Özgür-Der ve Fetih-Der İdlib’de Bin Yetim Çocuğu Giydirdi
Haksöz Haber
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI Haberi


Özgür-Der ve Fetih-Der geçen ay yaşanan sel felaketiyle durumu iyice kötüleşen İdlib’deki kamplara yönelik yardımlarını sürdürüyor.

 

Son olarak bölgedeki yetimhanelerde barınan çocuklara elbise yardımı yapıldı.14 Ocak 2019 Pazartesi 10:32A+A-Özgür-Der ve Fetih-Der üye ve gönüldaşlarının katkılarıyla temin edilen kıyafetler İdlib’deki yetim çocuklara ulaştırıldı.Abdulhamid, Faruk ve Zemzem yetim merkezlerinde dağıtımı gerçekleştirilen kıyafetlerle toplam 1000 yetim çocuğun yüzü güldü.Konuyla ilgili sitemize açıklamada bulunan sahadaki ekibimiz, Suriye genelinde 21 adet yetimhanenin bulunduğunu belirterek bu kamplarda 5 bine yakın çocuğun barındığını söylediler. Yaşanan çetin kış şartlarına ek olarak geçen ay yaşanan sel felaketinin bölgedeki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını katladığını belirten kardeşlerimiz, acil olarak yakacak ihtiyacı bulunduğunu kaydettiler.

Kaynak: Özgür-Der ve Fetih-Der İdlib’de Bin Yetim Çocuğu Giydirdi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Özgür-Der, ve, Fetih-Der, İdlib’de, Bin, Yetim, Çocuğu, Giydirdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."


YILDIRIM BEYAZIT
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv