Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 21:41 Bu haber 2302 kez okundu
 
PALANDÖKEN, “BÖYLE ÇİFTE STANDART OLUR MU”
-“BİR DARBE DE ESNAFA ET VE SÜT KURUMUNDAN” -“KONUYU BAŞBAKANA GÖTÜRECEĞİZ” -“VERGİ VEREN, KATMA DEĞER VE İSTİHDAM SAĞLAYAN ESNAF YOK OLUYOR” MARKETLERDE TEZGAHTARMI OLALIM
EKONOMİ Haberi


- Tarım ve Köy işleiri bakanı Ahmet Fakıbaba tarafından Et ve Süt kurumu tarafından zincir marketlere et verileceğine ilişkin açıklamalarını değerlendiren TESK Geneal Başkanı Bendevi Palandöken, “Böyle çifte standart olur mu? Bu Et ve Süt Kurumu tarafından esnafa vuralan bir darbedir. Sabahleyin günaydın diyen bakkal, kasap ve manav esnafı yok ediliyor” dedi.

-“KÜÇÜK ESNAF TEZGAHTAR YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Böyle bir çifte santart olmaz. Bu konuya Sayın Başbakan Binali Yıldırdım’a götüreceğiz. Zaten zincir marketler sokak aralarına fazlasıyla girerek ülke genelinde küçük esnafın yok olmasına sebep oluyorlar. Şimdi birde zincir marketlerin Et ve Süt Kurumu tarafından et satışı ile desteklenmesi demek küçük esnafın tamamen yok olması demektir. Vergi veren, ülke genelinde katma değer üreten ve istihdakm sağlayan esnaf bu kararla tamamen yok olur. Bu kararın özeti küçük esnaf marketlerde tezgahtar yapılmaya çalışılıyor” diye konuştu.      

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PALANDÖKEN,, “BÖYLE, ÇİFTE, STANDART, OLUR, MU”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Yetmiş iki millete bir göz ile bak...!


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv