Haber Detayı
17 Ekim 2017 - Salı 10:37 Bu haber 3344 kez okundu
 
PALANDÖKEN, “ERTLENEN SGK PRİMLERİNİN ÖDEMESİ 2018’DE BAŞLASIN”
EKONOMİ Haberi


ESNAF 3 AYRI DÖNEMİN SGK PRİMİNİ ÖDEMEK ZORUNDA KALACAK”

“ÖDEMELER 3 DEĞİL 6 AYDA YAPILSIN”

 

ANKARA – 2016 yılının Aralık ayı ile 2017 yılının Ocak ve Şubat aylarında ödenmesi gereken SGK Primlerinin ödemelerinin 9 ay ertelendiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu primler, Ekim, Kasım ve Aralık aylarında ödenecek. Esnaf hem içinde bulunduğu ayın primini hem de geçmiş dönemden ertelenen primleri aynı anda ödemek zoruinda kalacak. Bir de yapılandırmadan gelen borç taksitlerinin ödemesi eklenince yılın son üç ayı esnafın mali yükü 3 katına çıkacak” dedi.

-“2018 OCAKTAN İTİBAREN 6 AY İÇİNDE ÖDENSİN”

Esnafın, 3 ayrı döneme ait SGK primlerinin ödenmesinin altından kalkamayacağının altını çizen Palandöken, “Aralık 2016 ile Şubat 2017 arasında ödemesi gereken ve ertelenen primlerin ödemesi, Ekim ayından değil 2018 yılının Ocak ayından başlamalı ve 6 aya yayılarak tahsil edilmeli.  Aksi halde esnafımız ya içinde bulunduğu dönemin primini ödeyemeyecek ya da yapılandırmadan gelen taksitlerini ödeyemeyecek” uyarısında bulundu.

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PALANDÖKEN,, “ERTLENEN, SGK, PRİMLERİNİN, ÖDEMESİ, 2018’DE, BAŞLASIN”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv