Haber Detayı
19 Mayıs 2018 - Cumartesi 10:53 Bu haber 792 kez okundu
 
PALANDÖKEN, “KURTULUŞ VE CUMHURİYETİN BAŞLANGICI KUTLU OLSUN”
-“99 YIL ÖNCE MİLLİ MÜCADELE FİİLEN BAŞLADI” -“GENÇLERİ İYİ YETİŞTİRMEK GELECEĞİ İYİ İNŞA ETMEKTİR” -“ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN” -“TÜM GENÇLERİN CUMHURİYET MİRASINA SAHİP ÇIKMASI LAZIM”
GÜNDEM Haberi


 

ANKARA- Kurtuluş ve cumhuriyetin fiilen başladığı 19 Mayıs 1919 tarihinin bir milat olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı.

-“GENÇLERİ İYİ YETİŞİRMEK GELECEĞİ İYİ İNŞA ETMEKTİR”

Ecdadımızın bıraktığı vatan mirasını ilelebet korumamız gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “19 Mayıs tarihimizde bir milattır. Tarihe yön veren en önemli günlerden biridir. Milli Mücadele’nin Mustafa Kemal Atatürk tarafından dile getirilen hikâyesinin ilk cümlesi, “1919 senesi Mayıs’ının 19’uncu günü Samsun’a çıktım” diye başlar. Başka bir deyişle Milli Mücadelenin, kurtuluşun ve cumhuriyetin fiilen başladığı gündür. Bu önemli güne, geleceğimizi omuzlarında taşıyan gençlerimiz başta olmak üzere her birimiz koruyup sahip çıkmalıyız. Ecdadımızın bizlere bıraktığı bu vatan mirasının ilelebet var olması için çok çalışmalıyız. Geçmişini unutmayan, inançlı, karakterli, özgüvenli, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, azimli ve çalışkan bir gençliği yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Çünkü gençleri iyi yetiştirmek ülkenin geleceğini iyi inşa etmektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyor, istiklal mücadelesinin başladığı bu anlamlı günde, vatan için, her zaman tek yürek, tek yumruk olabilen Gençlerimizin, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutluyorum” dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: PALANDÖKEN,, “KURTULUŞ, VE, CUMHURİYETİN, BAŞLANGICI, KUTLU, OLSUN”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Daima iyiyi, güzeli, doğruyu öğrenebilmek için okuyunuz, okutunuz…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv