Haber Detayı
08 Ağustos 2018 - Çarşamba 01:39 Bu haber 647 kez okundu
 
RIZA SARRAF DAVASINDA FARKLI GELİŞME
DÜNYADAN Haberi


Rıza Sarraf'ın rüşvet verdiğini iddia ettiği gardiyan suçlamaları kabul etti

ABD'de İran yaptırımlarını delmekten tutuklu bulunan iş adamı Rıza Sarraf'ın rüşvet verdiğini iddia ettiği gardiyan Victor Casado'nun daha önce ''rüşvet almadığı'' yönündeki ifadesinini değiştirerek ''itirafçı'' olacağı bildirildi.

 
 
 
 

Bugün hakim karşısına çıkacak Casado'nun duruşması New York Güney  Bölgesi Başsavcısı Geoffrey Berman'ın talebi üzerine ertelendi.

Berman, davanın yargıcı Richard Sullivan'dan gardiyan Casado'nun daha  önce ''rüşvetalmadığı'' yönündeki ifadesinini değiştirme kararı aldığı  gerekçesiyle duruşmanın ertelenmesi istedi.

Başsavcı Berman, Gardiyan Casado'nun suçunu itiraf edeceği duruşmanın  24 Ağustos ya da 3 Eylül'den sonraki bir tarihte yapılması talebinde bulundu.


Rıza Sarraf, geçen yıl duruşmalar sırasında tutuklu bulunduğu  cezaevindeki bir gardiyana, cep telefonu ve alkol karşılığında Türk avukatı  vasıtasıyla, yaklaşık 45 bin dolar rüşvet verdiğini iddia etmişti.

İran'a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para  aklamak gibi suçlar atfedilen Sarraf, Mart 2016'da ABD'de tutuklanmıştı. Davanın  başlamasına kısa bir süre kala ise Sarraf kendisine yöneltilen suçlamaları kabul  etmiş ve savcılıkla işbirliğine gitmişti.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: RIZA, SARRAF, DAVASINDA, FARKLI, , GELİŞME,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Müzik aşkı besteler.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv