Haber Detayı
30 Mayıs 2017 - Salı 18:39 Bu haber 3765 kez okundu
 
RAMAZAN BEREKETİ ÇUKUROVA’DA YAŞANIYOR
İLLERDEN Haberi


Çukurova Belediyesi, ilçe genelinde kurduğu iftar çadırlarıyla Ramazan ayında vatandaşlara hizmet veriyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ramazan ayının, birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı ay olduğunu vurgulayarak, “Ramazan ayı, toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına, pekişmesine vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.

Çukurova Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu sene de vatandaşlarla iftar soflarında buluşuyor. Çukurovalıların yoğun ilgi gösterdiği iftar çadırlarının önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de ilçenin çeşitli mahallerindeki iftar çadırlarında vatandaşlarla bir araya geliyor. Geçtiğimiz gün iftarını Belediye Evleri Mahallesi’nde açan Başkan Çetin, Ramazan’ın, birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı ay olduğunu belirterek, “Ramazan ayı, toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına, pekişmesine vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.

-“SOFRALARIMIZA BEKLİYORUZ”-

İftar çadırlarının zengin-fakir ayırt etmeksizin, insanları bir araya getirdiğine dikkat çeken Çetin, her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırı geleneğini devam ettirdiklerini ifade etti. Ramazan Ayının, paylaşmanın, birliğin, beraberliğin, sevginin ve hoşgörünün yoğun olarak yaşanan bir ay olduğunu kaydeden Başkan Soner Çetin, “Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız gibi, bu yıl da vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşuyoruz. Vatandaşlarımızın Ramazan ayını huzur içinde geçirmeleri için gerekenleri yerine getirdik. Gıda ve hijyen denetimlerimize devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ibadetlerini, sıhhi bir ortamda yapabilmeleri için camilerimizin temizliğini yaptık. Sürekli yaptığımız temizlik hizmetimizi, Ramazan Ayı boyunca daha yoğun olarak gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın Ramazanının hayırlı olmasını diliyor, birlik ve dayanışma için sofralarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: RAMAZAN, BEREKETİ, ÇUKUROVA’DA, YAŞANIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
"Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez."


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv