Haber Detayı
09 Ocak 2014 - Perşembe 13:41 Bu haber 2236 kez okundu
 
RUS MEDYASI: TÜRKİYE’DEKİ SAĞLIK TURİZMİNDE RUSLAR İKİNCİ SIRADA
RUS MEDYASI: TÜRKİYE’DEKİ SAĞLIK TURİZMİNDE RUSLAR İKİNCİ SIRADA
TURİZM Haberi


    

RUS MEDYASI: TÜRKİYE’DEKİ SAĞLIK TURİZMİNDE RUSLAR İKİNCİ SIRADA

MOSKOVA - Rusya’da sağlık turizmi için yurtdışına çıkan kişi sayısının geçen yıla oranla yüzde 47 arttığı belirtilirken Rusların, Türkiye’nin sağlık turizminde ikinci sırada yer aldığına dikkat çekiliyor. 
Rusya’nın Sesi tarafından yayımlanan bir haberde “Yaklaşık olarak her yıl 70 bin Rus, tedavi amaçlı yurt dışına çıkıyor ve 1 milyar doları aşan harcama yapıyor” deniliyor. 
Sağlık alanında verilen teşviklerle birlikte Türk sağlık turizminin son 4 yılda 3 kat artarak, dünyada ilk 10 ülke arasına girmeyi başardığı belirtilirken sağlık için Türkiye’ye en çok Almanya, Rusya ve Azerbaycan’dan insanların geldiği kaydediliyor. Haberde şu veriler aktarılıyor: 
“Türkiye’ye 2008'de 74 bin yabancı hasta gelirken, bu rakam 2012'de 250 bine çıktı. Yabancılar özellikle göz, saç ekimi, estetik, ortopedi, bel-boyun fıtığı, jinekolojik ve ürolojik operasyonlar ile kulak-burun-boğaz gibi branşlarda tedavi olmak için Türkiye’ye geliyor. Toplamda 107 ülkeden yabancı ülke vatandaşları tedavi olmak için gelirken listenin başında Almanya, Rusya, Azerbaycan, Hollanda, Irak ve Fransa gibi ülkeler yer alıyor.”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: RUS, MEDYASI, TÜRKİYE’DEKİ, SAĞLIK, TURİZMİNDE, RUSLAR, İKİNCİ, SIRADA
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv