Haber Detayı
24 Aralık 2013 - Salı 14:55 Bu haber 1306 kez okundu
 
RUS TURİZMİNDE TÜRKİYE LİDER KONUMUNDA
RUS TURİZMİNDE TÜRKİYE LİDER KONUMUNDA
TURİZM Haberi


    

RUS TURİZMİNDE TÜRKİYE LİDER KONUMUNDA


-Rusya Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) Uluslararası İşbirliği İdaresi Müdürü Valeriy Korovkin, “Ruslar için Türkiye, en çok sevilen yurtdışı tatil yerleri arasında birinci sırada. Mısır ikinci. Hesaplarımıza göre Türkiye’yi 2013 yılında yaklaşık 3 milyon vatandaşımız ziyaret etti. Türkler ise sayının 4 milyona yaklaştığını iddia ediyor” dedi.

MOSKOVA(ANKA) – En çok kazandırılan turistlerin Ruslar olduğu bildirilirken Rus turistlerin sevdikleri ülkelerin başında Türkiye’nin geldiği ifade ediliyor. 
Rus medyasına göre, Rusların genel olarak son yıllarda en çok seyahat eden halklarından biri olduğu belirtiliyor. BM Dünya Turizm Örgütü’nün listesinde Rusya’nın, yurtdışına çıkan kişi sayısına göre 5. sırada yer aldığı, 2012 yılında yaklaşık 40 milyon Rusya vatandaşının yurtdışına çıkarak en az 43 milyar dolar para harcadığı kaydediliyor. 
Bu arada, Rusya turistleri, vize açısından en erişilebilir ülkeleri tercih ettiği vurgulanırken bu bağlamda, vizesiz olarak bir ay bulunmaya izin veren Türkiye’nin “lider konumunda” bulunduğuna dikkat çekiliyor. 
Nitekim, Rusya’nın Sesi’ne konuşan Rusya Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) Uluslararası İşbirliği İdaresi Müdürü Valeriy Korovkin, yurtdışına çıkan Rusların sayısı giderek arttığını belirtirken “Ruslar için Türkiye, en çok sevilen yurtdışı tatil yerleri arasında birinci sırada. Mısır ikinci. Hesaplarımıza göre Türkiye’yi 2013 yılında yaklaşık 3 milyon vatandaşımız ziyaret etti. Türkler ise sayının 4 milyona yaklaştığını iddia ediyor” dedi. 
Korovkin üçüncü sırada Yunanistan’ın bulunduğuna işaret ederken de “Bu çok ilginç, zira Yunanistan vize uygulayan bir ülke, ancak Yunanlar, turistlerimizi çekmek için elinden gelen her şey yaptı ve çok iyi performans sergiledi.” 
Rusya’nın Sesi ise, “Uzmanlar, Rusya vatandaşlarının Türkiye ve Mısır’ın yanı sıra Schengen ülkelerine de daha sık gitmek istediğini kaydediyor. Anketler, Avrupa’ya vizesiz girişin yürürlüğe girmesi durumunda Rus turistlerin ilk sırada İtalya, Fransa, Almanya, İspanya ve Yunanistan’a akın edeceğini gösteriyor” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: RUS, TURİZMİNDE, TÜRKİYE, LİDER, KONUMUNDA
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Müzik aşkı besteler.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv