Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 22:14 Bu haber 1385 kez okundu
 
Rusya'dan Golan Tepeleri ile İlgili Sert Açıklama
sondakika.com
DÜNYADAN Haberi


Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Golan Tepeleri'nin ABD tarafından İsrail toprağı olarak tanınmasını "uluslararası hukuka aykırı" olarak nitelendirdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria ZaharovaGolan Tepeleri'nin ABDtarafından İsrail toprağı olarak tanınmasını "uluslararası hukuka aykırı" olarak nitelendirdi. ABD Başkanı Donald Trump'ın Golan Tepeleri'ni İsrail toprakları olarak tanıyan kararnameyi imzalaması üzerine Rusya'da tepkiler daha da artıyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, yaptığı açıklamada Trump'ın kararının uluslararası hukuka aykırı olduğunu söyledi. ABD politikasını eleştiren Zaharova, "Sayın Trump, Golan Tepeleri'ni İsrail toprakları olarak tanıyan ilgili bir belge imzaladı. Ne diyebilirim? Bu konuyu düzenli olarak defalarca konuşmuştuk. Maalesef böyle bir karar Orta Doğu bölgesinde yeni bir gerginliğe neden olabilir" diye konuştu. Zaharova, Trump'ın bu kararının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına da aykırı olduğunu söyledi.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Rusya'dan, Golan, Tepeleri, ile, İlgili, Sert, Açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv