Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 19:29 Bu haber 4987 kez okundu
 
Rusya'dan tüm dünyayı korkutan ABD açıklaması!
DÜNYADAN Haberi


 

Rusya Savunma Bakanlığı, 1987 yılında ABD Başkanı Ronald Reagan ve Sovyetler Birliği lideri Mihail Gorbaçov arasında imzalanan Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'ndan (INF) çekilme kararına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakanlık, ABD'nin bu hamle ile yasaklanmış nükleer füzeler üretmeye hazırlandığını öne sürdü.

Rusya Savunma Bakanlığı, Amerika´nın Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması´ndan (INF) çıkma kararını çok önceden aldığını ve buna yönelik hazırlıklarını yaptığını duyurdu.


"Washington, Rusya´ya yönelttiği Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması´nın ihlal edildiğine yönelik bir kanıta dayanmayan suçlamalardan önce karar almakla kalmayıp, anlaşmanın yasakladığı orta ve kısa menzilli füzelerin üretim hazırlıklarına başladı. Rusya Savunma Bakanlığının verilerine göre, Haziran 2017´den itibaren Raytheon´askeri sanayi işletmesinde Arizona eyaletindeki Tucson şehrinde Orta ve Kısa Menzilli Füzeler Anlaşması´nın yasakladığı orta ve kısa menzilli füzelerin oluşturulması amacıyla üretim kapasitesinin genişletilmesi ve modernizasyonu programı başlatıldı. Bu fabrika Amerika´nın füze ve uzay alanındaki orta ve kısa menzilli seyir füzeleri dahil olmak üzere her türlü füze tipini üreten en büyük çok profilli işletmesidir. Sonuç olarak son iki yıl içerisinde fabrikanın alanı yüzde 44 oranında artarak 55 binden 79 bin metrekareye yükseldi, çalışan sayısı ise resmi açıklamalara göre 2000 kişi daha artacak. Üretim kapasitesinin genişletilmesi ile birlikte Amerika kongresi Kasım 2017´de Pentagon´a 58 milyon dolar değerinde ilk ödemesini yaparak, direkt olarak orta menzilli füze üretimine yöneltilmesi talimatını verdi. Böylelikle, düzenlenen çalışmaların karakteri ve süresi, Amerika yönetiminin bu anlaşmadan çıkma kararını Rusya´ya anlaşmayı ihlal ettiğine dair suçlamaları yöneltmeden birkaç sene önce alındığını gösteriyor."Savunma Bakanlığı'nın yazılı açıklaması şu şekilde:

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Rusya'dan, tüm, dünyayı, korkutan, ABD, açıklaması!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv