Haber Detayı
16 Temmuz 2015 - Perşembe 13:37 Bu haber 11447 kez okundu
 
RUSYA KRİZİ VATANDAŞA YARADI
TURİZM Haberi


 

 

 

 

İSTANBUL(ANKA) - CNR EXPO Yeşilköy'de 4-16 Temmuz 2015 tarihleri arasına gerçekleşen “Bayram Alışveriş Günleri” İstanbulluların yoğun ilgisini çekti. Fuara katılan tekstil firmaları Rusya'ya yaklaşık 300 dolara sattıkları elbiseleri 'Bayram Alışveriş Günleri'nde 50 TL’ye sattılar.

CNR EXPO Yeşilköy'de 4-16 Temmuz 2015 tarihleri arasına gerçekleşen “Bayram Alışveriş Günleri” İstanbulluların yoğun ilgisini çekti. Fuara katılan tekstil firmaları Rusya'ya yaklaşık 300 dolara sattıkları elbiseleri 'Bayram Alışveriş Günleri'nde 50 TL’ye sattılar. Rusya'da yaşanan ekonomik kriz, Laleli piyasasını ciddi sıkıntıya soktu. Rusya başta olmak üzere Ukrayna'ya büyük adetlerle toptan satış yapan Laleli piyasası yönünü iç pazara çevirdi. Laleli'de faaliyet gösteren Rusya, Ukrayna başta olmak üzere pek çok ülkeye ihracat yapan tekstil firmaları 'Bayram Alışveriş Günleri'nde ilk kez iç pazarın nabzını tuttular. Bayram Alışveriş Günleri aracılığıyla ilk kez iç pazarı tanıma fırsatı yakaladıklarını belirten Exquise firması sahibi Baran Doğan Sulhan, şöyle konuştu:

"Rusya'nın rubleyi dalgalanmaya bırakması Laleli piyasasının ciddi oranda boşalmasına neden oldu. Pek çok firma Laleli'den çekildi. Rusya'nın rubleyi sabitlemesini bekliyoruz. Böyle giderse Laleli piyasası kayıp vermeye devam edecek."

-"İÇ PAZARDA DA CİDDİ POTANSİYEL VAR"-

Sulhan, firma olarak iç pazarda da var olmaları gerektiğine inandıklarını anlatarak,  "Bayram Alışveriş Günleri'ne katılarak, uygun fiyatlara ve kaliteli sattığımız kıyafetlerle bayram öncesi vatandaşın yüzünü güldürdük. Yurtdışına  yaklaşık 300 dolara sattığımız elbiseyi etkinlikte 50 liraya, 150 dolara sattığımız pantolonları 29 liraya sattık. Burada iç pazarda ciddi bir potansiyel olduğunu gördük. Gelen talepler doğrultusunda  Ramazan Bayramı'ndan sonra Nişantaşı'nda butik yeri bakmaya başlayacağız. Bunun yanında fuara özel yaptığımız indirimli satışların devamı niteliğinde olacak outlet mağazalarımızı da açacağız" dedi.

İç pazarda ürünlerini ilk kez 'Bayram Alışveriş Günleri'nde deneyen bir başka tekstil firması da Petit Pome oldu. Firma ve sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Petit Pome Planlama Sorumlusu Fatoş Çalt Rusya krizinin satışları önemli oranda düşürdüğünü ve iç pazarı denemek durumunda kaldıklarını anlatarak, ilk kez fuar aracılığıyla iç pazarın nabzını tuttuklarını ve pazarın umut verici olduğunu söyledi.

-FUAR, İSTANBUL'UN DÖRT BİR YANINDAN ZİYARETÇİ ÇEKTİ-

İstanbul'un dört bir yanından ziyaretçileri ağırlayan “Bayram Alışveriş Günleri” indirimli ve kaliteli giyimin adresi olarak hafızalara yerleşti. CNR Holding'den yapılan açıklamaya göre; Bayram Alışveriş Günleri'ni, Tuzla'dan Göztepe'ye kadar İstanbul'un dört bir yerinden katılımcı ziyaret etti. Alışılmış alışveriş merkezi anlayışından farklı olan “Bayram Alışveriş Günleri”ni 150 bine yakın kişi ziyaret etti. CNR EXPO Yeşilköy'e  4-16 Temmuz 2015 tarihleri arasında yollarını düşüren tüketiciler, kaliteli markalı ürünlere ucuza sahip olma fırsatı yakaladılar. Organizasyon tüketicileri olduğu kadar stoklarını eritme imkanı bulan markaları da memnun etti. Kıyafetten kozmetiğe, hediyelik eşyadan şekerlemeye kadar akla gelebilecek her türlü kaliteli ürünün satıldığı fuar aracılığıyla piyasaya hareket getirildi ve nakit para akışının da hızlanması sağlandı.

-VATANDAŞ KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ DE YOLUNU CNR DÜŞÜRECEK-

Firmaların ticaret potansiyelini artırmasına aracı olan fuardan memnun kalan markalar şimdiden 12-23 Eylül 2015 tarihleri arasında Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilecek 'Bayram ve Okul Alışveriş Günleri' için yerlerini ayırdılar. Fuarla eş zamanlı düzenlenecek 2. El Otomobil Fuarı'nın da alışveriş günlerine önemli bir sinerji katacağı öngörülüyor. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv