Haber Detayı
21 Mart 2016 - Pazartesi 16:37 Bu haber 14192 kez okundu
 
SAĞLIK BAKANLIĞI TEDAVİSİ DEVAM EDEN 9 YARALI HAKKINDA BİLGİ VERDİ
SAĞLIK Haberi


Sağlık Bakanlığı, İstiklal Caddesindeki terör saldırısında yaralanan ikisi Türkmenistan vatandaşı olan 9 kişi hakkında bilgi verdi. Bakanlık, Türkiye’de bir daha böyle saldırıların yaşanmamasını diledi.

Sağlık Bakanlığı, İstiklal Caddesinde meydana gelen bombalı terör saldırısında yaralananların sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlık, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekte olan 2,5 yaşındaki çocuk hasta A.B. ameliyat sonrası beyin cerrahisi ve göz klinikleri tarafından takip edildiğini, hastanın çocuk yoğun bakımda tedavisinin devam ettiğini bildirdi. Çocuk hastanın annesi 38 yaşındaki Ç.B.’nin yoğun bakımdaki tedavisinin sona erdiği, genel cerrahi servisinde durumunun takip edildiği ifade edildi.

Genel Cerrahi kliniğince ameliyat edilen ve yoğun bakımda tedavisi devam eden 35 yaşındaki B.M.’nin genel durumunun iyi olması nedeniyle servise alındığı, genel cerrahi kliniğinde tedavisinin devam ettiği açıklandı.

Ayak bileği yaralanması nedeniyle yatırılan 33 yaşındaki Z.B.’nin ortopedi kliniğinde takip ve tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Türkmenistan vatandaşı olan 28 yaşındaki F.B.’nin yumuşak doku yaralanması nedeniyle ameliyat edildiği, plastik cerrahi servisinde takip ve tedavisinin devam ettiği bildirildi.

Türkmenistan vatandaşı olan 23 yaşındaki F.N.’nin ise yoğun bakımda takip ve tedavisinin devam ettiği, genel durumu düzeldiğinde kol kırığı nedeniyle ortopedi bölümünce ameliyatının planlandığı ifade edildi.

-Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekte olan 16 yaşındaki B.G.’nin ameliyat edildiği, genel cerrahi kliniğinde tedavisinin devam ettiği açıklandı.

37 yaşındaki H.C.’nin tedavisinin tamamlanmak üzere olduğu, bugün itibariyle ayaktan tedavisi devam etmek üzere taburcu edilmesinin planlandığı ifade edildi.

-Özel bir hastanede tedavi görmekte olan T.B.’nin olay günü kırık nedeniyle ameliyat edildiği, genel durumunun iyi olduğu ve hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.

Bakanlık, Taksim’de meydana gelen menfur saldırı sonucu hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, halen hastanelerde tedavi gören hastalara acil şifalar diledi. Bakanlık, Türkiye’de bir daha böyle saldırıların yaşanmamasını diledi. (ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SAĞLIK, BAKANLIĞI, TEDAVİSİ, DEVAM, EDEN, 9, YARALI, HAKKINDA, BİLGİ, VERDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv