Haber Detayı
29 Aralık 2015 - Salı 11:23 Bu haber 14693 kez okundu
 
SAĞLIK-SEN, BAKAN RAMAZANOĞLU’NU ZİYARET ETTİ
SAĞLIK Haberi


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılması ve ek ders karşılığı görev yapan sosyal hizmet elemanlarının kadroya alınması taleplerini iletti.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve Yönetim Kurulu üyeleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Memiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda yapılmayan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının yapılmasını istedi. Sınavın yıllardır yapılmaması sebebiyle çalışanların büyük bir kısmının bu sınavı beklediğini belirten Memiş, hizmet kalitesinin de artması için sınavın en kısa sürede yapılması gerektiğini ifade etti.

Memiş ziyarette ayrıca, ek ders karşılığı görev yapan sosyal hizmet elemanlarının kadroya alınması gerektiğini dile getirdi. Toplumun dezavantajlı bir kesimine hizmet sunan sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarının çözümünün, politikaların sürdürülebilirliğine de yapacağı katkıyı dile getiren Memiş, “Yoğun bir şekilde fedakarca çalışan sosyal hizmet görevlisi arkadaşlarımızın sorunları çözülmeli, kadro beklentileri karşılanmalıdır” talebini vurguladı. Memiş ayrıca, sosyal hizmet çalışanlarının da yıpranma payı alması için, Bakan Ramazanoğlu’ndan destek istedi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, kısa süre önce gerçekleştirdikleri Sosyal Politika Çalıştayı hakkında da Bakan Ramazanoğlu’na bilgi verdi. Memiş ayrıca, Bakana yönelik sorunlar ve çözüm önerilerini içeren raporu Bakan Ramazanoğlu’na sundu.

-BAKAN RAMAZANOĞLU: HER KATKIYI ÖNEMSİYORUZ-

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Ramazanoğlu, sorunların çözümü ve yeni politikaların geliştirilmesinde yapılacak her türkü katkıyı önemsediklerini ifade etti.

Ziyarette ayrıca, Sağlık-Sen tarafından düzenlenen sosyal politika çalıştayının sonuç raporu ve yapılacak çalışmalar için bir de çalışma toplantısı yapıldı. (ANKA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SAĞLIK-SEN,, BAKAN, RAMAZANOĞLU’NU, ZİYARET, ETTİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Devletin hazinesi adalettir.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv