Haber Detayı
05 Eylül 2014 - Cuma 12:38 Bu haber 4048 kez okundu
 
SEKMEN : BASIN MENSUPLARINA KAHVALTIDA PROJELERİNİ ANLATTI
BELEDİYELERDEN Haberi


ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BASIN MENSUPLARINA KAHVALTIDA PROJELERİNİ ANLATTI

 

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Müceldili Konağı`nda düzenlediği basın toplantısında belediye hizmetlerini anlatarak, vatandaşları hafta sonu Erzurum`da düzenlenecek olan Altınkemer Karakucak Güreşleri`ne davet etti. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz, Spor Şube Müdürü Muzaffer Şahin, Güreş Erzurum İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk ile diğer konukların katıldığı toplantıda Başkan Sekmen, belediyenin hizmetleriyle sportif ve kültürel faaliyetlerle ilgili değerlendirmede bulundu. Başkan Sekmen, şu değerlendirmeyi yaptı: "Göreve geldiğimiz andan itibaren bir sloganımız vardı. Erzurum değişecek ve arzu ettiği yere ulaşacak. Bunun için adım adım bu hedefe doğru ilerliyoruz. İnanıyorum ki bir mesele hallolursa ikincisi, üçüncüsü arkasından gelecek. Bizim vaadimiz şuydu; Belediye hizmetlerine ağırlık vermek ama belediye hizmetlerini yaparken de sadece belediye hizmetleri yapmak değil eğer bunları duyurmasını yapamazsak netice almamız mümkün değildir. Şehrimizin tanıtımı yapmamız ve imkanlarını geliştirmemiz lazım. Fiziki imkanları değerlendirip topluma sunabilmemiz gerekiyor. Bunun içinde bu imkanların tanıtılması gerekiyor. En iyi tanıtımda sportif, kültürel faaliyet yaparak bunu medya aracılığıyla duyurmaktır."

Altın Kemer Karakucak Güreşleri
Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi`nin sponsorluğunda düzenlenecek olan Altın Kemer Karakucak Güreşleri`ne İran, Azerbaycan ve Gürcistan gibi ülkelerden çok sayıda sporcunun katılacağını ifade etti. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Güreş, şehrin en önemli spor dallarından biridir. Benim önem verdiğim kayak ve cirit sporları var. Ama bir üçüncüsü nedir diye sorulursa akla güreş gelecektir. Birçok şampiyon güreşçi bu şehirden çıkmış. İnşallah bu şehirden yeni şampiyon güreşçiler de çıkartacağız. Kayak, güreş, cirit ve diğer spor dallarından şampiyon sporcular çıkaracağımıza inanıyorum. Bunlar desteklenir, önemsenir ve takip edilirse netice almamak mümkün değil. Bunun için Altın Kemer Karakucak Güreşleri`nin başlangıcını gerçekleştireceğiz. Her yıl bunu yapacağız. Bu güreş müsabakalarına birçok ülkeden sporcu davet ettik. İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Rus bloku denilen Acar ve diğer kesimlerden güreşçiler bu turnuvaya katılacak. Erzurumlu olması dolayısıyla Reşit Karabacak teşrif edecek. Yine güreş milli takımı antrenörü ve ekibi burada olacaklar." Etkinliğin Pazar günü Atatürk Üniversitesi tesislerinde yapılacağını anlatan Sekmen, Erzurumluları müsabakaları izlemeye davet etti.

Yüksek İrtifa Kamp Merkezi`ne yeni saha yapımı
Sportif faaliyetlerin son derece önemli olduğunu vurgulayan Başkan Sekmen, Palandöken’deki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi`nde yaklaşık 30 takımın kamp yaptığını ve kulüplerin Erzurum’dan memnun ayrıldığını söyledi. Sekmen, "Kamp yapan takımlarımız Erzurum’dan memnun ayrıldı. Şuanda futbol sahalarının olduğu yerleri daha da büyüterek yeni sahalar yapacağız. Hedefimiz Erzurum’da 100 takımın gelip kamp yapmasıdır" diye konuştu.

Turizmin önemi
Yaz turizmi kadar kış turizmini de önemsediklerini ifade eden Başkan Sekmen, 21 Aralık’ta Kış Festivali`nin düzenleneceğini kaydetti. Sekmen, "Atlama kuleleri ve kayak merkezlerinin sıkıntıları kısa zamanda giderilerek eksiklikler tamamlanacak. Erzurum kış turizmi açısından önemli bir şehirdir. Ben istiyorum ki Erzurum’da kayak yapmayı bilmeyen kalmasın. Bu yüzden 21 Aralık’ta düzenleyeceğimiz Kış Festivali`nde acemi kayak pistimiz de hizmete girecek. Erzurum’da 7’den 70 herkes kayak yapacak. Önceliğimiz gençler olacak. 70 yaşındaki bir vatandaş da kayak yapmak isterse o da buyursun kayağını yapsın. Yüzme havuzlarında inşallah yüzme kursları oluşturarak Erzurum’daki vatandaşlarımızın yüzme öğrenmesini sağlayacağız. Bunun için belediye olarak projeler hazırlayıp yüzme havuzu inşa edeceğiz ve yüzmeyi etkin hale getireceğiz. Bunun yanı sıra benim bir diğer önem verdiğim konu da cirittir. Bu şehirde herkes ata binmeyi bilecek. Bu yüzden en kısa zamanda da bir cirit festivali istiyoruz" şeklinde konuştu. Bu arada Başkan Mehmet Sekmen, şehir merkezinde güzel bir nikah salonu ve kültür evinin yapılacağı sözünü verdi.

Hayvanat Bahçesi projesi:

Medya 24 Erzurum muhabiri Murat Genç’in   kahvaltıda Sekmen'e kahvaltı için teşekkür edip hayvanat bahçesi  hayalinden bahsetti.

Konuya duyarsız kalmayan Sekmen ve kendi programlarında da bulunduğunu ama yinede  hayvanat bahçesi için projeyle ilgileneceğini belirtti. 

Genç’in  geçmişte hazırlayıp belediyeye sunduğu ancak aradan yıllar geçmesine rağmen belediye tarafından randevudan ileriye gitmeyen kapalı , kış şartlarına uygun , Kanada ve Rusya benzerlerinin bulunduğu  hayvanat bahçesi projesi için basın mensupları da sıcak karşıladı. 

Sekmen  konuyla ilgileneceğinin ve projeyi biran evvel hazırlayıp sunulmasını beklediğini ve ilgileneceğinin altını çizdi. 

Hoş bir atmosferde süren kahvaltı aynı şekilde son buldu.

HABER / MEDYA 24 ERZURUM MURAT GENÇ 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah’ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv