Haber Detayı
22 Ağustos 2014 - Cuma 15:22 Bu haber 4014 kez okundu
 
Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı :‘’Hiç kimse vatandaşlarımızın huzurunu bozamaz’’
BELEDİYELERDEN Haberi


Selçuk Belediye Başkanı Bakıcı :‘’Hiç kimse vatandaşlarımızın huzurunu bozamaz’’

Selçuk Belediye Başkan’ı Yrd. Doç. Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Zeytin Köyü’nde mezar taşlarını kıran kişileri şiddetle kınadıklarını ve kimseye köyün huzurunu bozdurtmayacaklarını dile getirdi.

İZMİR- Medya 24’e açıklamalarda bulunan Bakıcı, konunun savcılığa intikal ettiğini söyleyerek, ‘’ Bu olay araştırılmakta. Şöyle ilginç bir şey var. Muhtarım da buradaydı. Bir köy düşünün. Mahalleye dönüşmüş şimdi. Bu köyde üç tane mezarlık var. Biri Karadenizlilerin, biri Yörüklerin bir diğeri ise Alevilerin. Bir zenginlik olarak görülebilir bu. Herkes huzurlu bir şekilde böyle bir yerleşim alanında yaşarken böyle bir olayın olması kötü niyetten başka bir şey değildir’’ dedi.

‘’Köylüler o kadar iyi anlaşıyorlar ki’’

Köylülerin bir birleriyle çok iyi anlaştığını dile getiren Selçuk Belediyesi Başkanı şöyle devam etti: ‘’Köylüler birbirleriyle o kadar samimi ki. O kadar iyi anlaşıyorlar ki. Bende gidip keyifle kahvesinde oturduğu, sohbet ettiğim bir köyümüz. İnsanlar çok güzel insanlar. Fevkalade güzel bir köyümüz. İnsanların bu güzelliğin üzerine böyle bir şey yapılması, farklı bir şey düşünmek istemiyorum, insanların huzurunu kaçırtmak, birbirine düşürmek hiç kimsenin yararına olamaz. Böyle bir şeye yeltenmenin anlamı olamaz zaten. Dolayısıyla bu olayı lanetliyoruz.  Hiç kimse bizim vatandaşlarımızın huzurunu bozamaz.’’

İddialar var

Kendisine ilk bilgi köyün Muhtarı Hüseyin Karabağ tarafından geldiğini ifade eden Bakıcı, ‘’ İddia’ya göre İzmir Büyükşehir Belediyesi personelleri arasında çıkan kavga yüzünden mezar taşları zarar görmüştür. Sonradan bunun böyle olmadığı iddiası geldi. Şuan net bir bilgi yok elde. Çok net olmayan, somut olmayan bir husus hakkında bir iddia söylemek yanlış olur zaten. Kim yaptıysa, hangi düşünceyle yaptıysa lanetliyoruz’’ dedi.

‘’Mezar taşlarını İ.B.B yaptıracak’’

Selçuk Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini söyleyen Belediye Başkanı şunları söyledi:’’  Biz köye gittiğimizde şunu söyledim. Bize Belediye olarak ne düşüyorsa yerine getiririz. Mezar taşlarının yapımını üstelenelim dedim. Üstlendik. Mezar Daire Başkanımız ile de görüştüm. Orada ki vatandaşlarımız bize yaptırmak istiyorsa biz yapalım, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yaptırmak istiyorlarsa Büyükşehir yapsın. Yasa gereği mezarlıklar ile ilgili görev büyükşehirlerde. Büyükşehir Belediyesi de bunu yerine getireceğini dile getirdi. Mezar taşlarını biz yaptırtıyorduk. Bir kısmı da yazılmıştı. Büyükşehir’in uktesinde olduğundan dolayı durdurduk işlemi.’’

Ahmet SUNAL-Medya 24- İZMİR

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Özlü Sözler
Bal her ağıza tatlılık verir


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv