Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 18:49 Bu haber 1546 kez okundu
 
Soylu'dan flaş açıklama: Türkiye'ye sokmadık!
GÜNDEM Haberi


 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Beyoğlu'nda yaptığı konuşmada "Dün memleketimize yine bir yerden patlayıcı sokmaya çalıştılar. Yerini söylemiyorum, çünkü operasyonumuz devam ediyor. Engelledik, sokmadık Türkiye'ye" dedi. Soylu ayrıca, son 10 günde cezaevinde bulunan 3 teröristin kedini astığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul Beyoğlu'nda vatandaşlara hitap etti:

Soylu yaptığı konuşmada şunları şunları söyledi:

Dün memleketimize yine bir yerden patlayıcı sokmaya çalıştılar. Yerini söylemiyorum, çünkü operasyonumuz devam ediyor. Engelledik, sokmadık Türkiye'ye.

"BUNLARI CEZAEVİNDE, BUNLAR ASTILAR"

"Bir terör örgütünün üyesi hapishanede öldü. Onu da burada söylüyorum. Üç tanesi kendisini son 10 gün içerisinde astı. Üçünün de ortak özellikleri var. Bunu ilk kez kamuoyuyla paylaşıyorum; ortak özellikleri şu, üçü geldiler polise ve jandarmaya teslim oldular, itiraflarda bulundular. Ve şimdi araştırıyoruz, bunları cezaevinde, bunlar astılar."

"TÜRKİYE'DE ARTIK ÜST DÜZEY TERÖRİSTLERİ KALMADI"

Süleyman Soylu, "2018'de olmayan bir iş oldu terörle mücadele tarihimizde 160'ın üzerinde üst düzey terörist öldürdük, bunun 13 tanesi kırmızı listeydi. Türkiye'de artık üst düzey teröristleri kalmadı." ifadelerini kullandı.

"ŞU ANDA 700 KİŞİ KALDIRLAR"

İçişleri Bakanı Soylu, "Ben çağrı yapıyorum o hayvan Murat Karayılan'a, o hayvan Cemil Bayık'a çağrı yapıyorum. Gelsinler Gabar, Cudi, Tendürek, Ağrı Dağı orada duruyor. Gelsinler oraya, şu anda 700 kişi kaldılar. O 700 kişiye de sahip çıksınlar. Onlarla beraber onları orada yalnız bırakmasınlar. Oralara gelsinler de onları bir can pazarına düşürelim." diye konuştu.

"TERÖR ÖRGÜTÜYLE İRTİBATLI HİÇ KİMSEYE PAYE VERDİRMEYİZ"

Soylu, şöyle devam etti:

"Açık açık hepsini söyledik bir tanesine itiraz edemiyorlar. Bir tane 'bu PKK'lı değildir' diye itiraz edemiyorlar. Söyledikleri şu; o zaman Yüksek Seçim Kurulu niçin buna izin verdi. Sen bak bakalım ben İçişleri Bakanıyım, bu PKK'lılar seçilirse göreve başlayabilirler mi başlayamazlar mı siz bana sorun. Terör örgütüyle iltisaklı, terör örgütüyle irtibatlı hiç kimseye bu ülkede bu payeyi verdirmeyiz. Bu kadar açık ve nettir."

"TÜRKİYE'NİN HUZURUNU ALMAK İSTİYORLAR"

Soylu, "Sokaklarımıza terörist ismi vermek istiyorlar. Bu olmaz demeyin sakın ha... Var burada işte; Alper Taş denilen bir adam var Beyoğlu'nda. Apo'nun resmi önünde, bilmem ne akademisinde orada kendi ideallerini, kendi anlayışını anlatan bir adam var. Şimdi şunu söylemek istiyorum. Bunların zikri de fikri de bellidir. Türkiye'nin huzurunu almak istiyorlar elinden. Bu kadar açık ve net." dedi.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

Uyuşturucuyla mücadelenin kararlılıkla sürdüğüne dikkati çeken Soylu, şunları kaydetti:

"Avrupa'da bir milyonda 24 kişi uyuşturucudan ölüyor. Bizde şu anda bir milyonda 8 kişi uyuşturucudan ölüyor. Üçte biri kadar. Daha da indireceğiz, daha da azaltacağız. Bu mücadeleyi daha da fazla devam ettireceğiz."

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Soylu'dan, flaş, açıklama:, Türkiye'ye, sokmadık!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Kargalar ötmeye başlayınca bülbüller susar..


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv