Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 11:37 Bu haber 5300 kez okundu
 
SÖZLEŞMELİ ÇALIŞTIRILAN PERSONELE “TERÖR” KRİTERİ GETİRİLDİ
ÇALIŞMA HAYATI Haberi


Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yapılan değişiklikle kamu kurum ve kuruluşları, personelin “terör örgütü propagandası” yapması durumunda sözleşmeyi tek taraflı feshedilecek.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu değişiklikle kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışan personelin, “Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olması, bu örgütlere yardım etmesi, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanması ya da kullandırması, bu örgütlerin propagandasını yapması” durumlarında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca sözleşmesi tek taraflı feshedilecek.

Düzenlemeyle yurt dışında çalıştırılacak yabancı uyruklu personele Noel, Nevruziye, Ramazan, Tatil ikramiyeleri ve benzeri nitelikte diğer ikramiye ödemeleri, Kur’an kursu öğreticilerine ek ders ücretleri, sözleşmeli öğretmenlere ek ders ücreti ve öğretim yılına hazırlık ödeneği ve Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 14’üncü maddesinde göre avukat ve dava vekillerine ödenecek vekalet ücretleri ödemeleri yapılabilecek. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SÖZLEŞMELİ, ÇALIŞTIRILAN, PERSONELE, “TERÖR”, KRİTERİ, GETİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Nimete kavuşanların inkarından sakının.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv