Haber Detayı
04 Haziran 2014 - Çarşamba 16:14 Bu haber 5431 kez okundu
 
TELEGRAPH: ANAMUR İSKELESİ VE ÇIRALI, AVRUPA’NIN GİZLİ KALAN EN GÜZEL KIYILARINDAN
TURİZM Haberi


Doğal güzellikleri ile her yıl, dünyanın birçok yerinden çok sayıda turist çekmeyi başaran Türkiye’nin turizm açısından öne çıkan güzelliklerinden birisi de kıyıları. Ayrupa’nın görülmemiş en güzel tatil bölgelerini sayfalarına taşıyan Telegraph gazetesi, Türkiye’den de Anamur İskelesi ve Çıralı sahillerine yer veriyor. Anamur İskelesi’nde ilkbaharda birçok kaplumbağanın yumurta bırakmak için sahile gelmesi, Çıralı da ise imarın az olması bu iki bölgeyi öne çıkaran özellikler olarak yansıtılıyor. 

“Gizli Sahil” haber serisinde Telegraph gazetesi, Mersin’de bulunan Anamur İskelesinin genç aileler için uygun olduğunu söylerken, daha gençler için akşamları pek yapılacak bir şey olmadığını vurguluyor. 8 mil (yaklaşık 12 km) uzunluğundaki, kalın beyaz kumlu sahilde rahatlanması” gerektiği söylenen haberde, sahilin bir ucunda bir orta çağ kalesi, diğerinde ise, eski Roma’dan bir kent olduğu belirtiliyor. 

namur İskelesini özel kılan şeyin ise, “her ilkbaharda, yüzlerce kaplumbağanın yumurtalarını nazik bir şekilde hassas toprağa bırakmak için kendilerini güçlükle kıyıya atmaları” olduğunu söylüyor. 

-İMARIN AZ OLMASI, ÇIRALI'YI ÖNE ÇIKARIYOR- 

Bir diğer “gizli sahil” olarak Antalya, Çıralı gösteriliyor. Aileler ve doğa severler için uygun olduğu söylenen Çıralı’da caretta carettaların izlenmesi, sahilin tadının çıkarılması ve Yanartaş’a yürünmesi öneriliyor. 
Haberde, Orman ve Su işleri Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koruması sayesinde bölgede imarın az olmasının bölgeye has bir özellik olduğu belirtiliyor. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Altını görünce her şey boyun eğer, demir kollu terazi de olsa.


SADİ
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv