Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 18:41 Bu haber 895 kez okundu
 
TRABZONLU NİNE'NİN KARNE SEVİNCİ
Okumanın yaşı olmadığı bir kez daha kanıtlandı.. Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde yaşayan Kadriye Cansız 79 yaşında karne aldı.
YAŞAM Haberi


   

 

 

420  öğrenci’nin karne aldığı Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde  yaşayan 79 yaşındaki Kadriye Cansız okuma yazma öğrenerek çocuklar gibi karne sevinci yaşadı.

Eğitimin , okumanın yaşının olmadığını bir kez daha ıspatlayan ve yöre halkınca çok sevilen Kadriye Cansız , Dernekpazarı Halk Eğitim Kurslarında okuma yazma öğrendi.

Kadriye nine ilk karnesini ise Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız’ın elinden aldı.

Dernekpazarı ilçesi “ Engelsiz Kardeşim Projesi”yle  geçtiğimiz kasım ayı içinde yine gündeme gelmişti. Bu proje kapsamında ; engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata uyumlarını arttırmak, kendilerine başarma duygusu kazandırarak özgüvenlerini tazelemek, engelsiz bireylere engelli kardeşlerinin gözünden hayatı gösterip empati kurmaları ve toplum içerisindeki engelli bireylere karşı olumsuz bakış açısını ortadan kaldırarak bu anlamda olumlu bir farkındalık oluşturulması aranmakta.

 

haber: Murat Genç/ foto: haber61

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TRABZONLU, NİNE'NİN, KARNE, SEVİNCİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv