Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 09:45 Bu haber 1160 kez okundu
 
Trump'ın DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisinden Türkiye açıklaması
DÜNYADAN Haberi


 

ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ'la Mücadele Özel  Temsilcisi Brett McGurk, Türkiye ile ABD'nin özellikle Münbiç merkezli iş  birliğinin başarılı olduğunu söyledi.

 
 
 
 

ABD Dışişleri Bakanlığının yaptığı yazılı açıklamaya göre, McGurk,  Fas'ta gerçekleştirilen DEAŞ Karşıtı Koalisyon Siyasi Direktörleri Toplantısı'nda  Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu.

McGurk, toplantıda yaptığı konuşmada, kapsamlı bir şekilde DEAŞ  Karşıtı Koalisyon'un son faaliyetlerini anlattı.

ABD ile Türkiye arasında Suriye'deki iş birliğinin son dönemde olumlu  yönde geliştiğini kaydeden McGurk, şu ifadeleri kullandı:


"NATO müttefikimiz ve (DEAŞ Karşıtı) Koalisyon ortağımız Türkiye ile  birlikte bölgede ve özellikle Münbiç civarında gerilimi düşürmek için yaptığımız  işi takdir ediyorum. Türkiye ile (Münbiç'te) bir yol haritası çizdik. Onlarla  müzakerelerimiz verimli ve üretken oldu. Bunun sürmesini bekliyoruz, bu iş  birliği için minnettarız."

DEAŞ'la mücadelenin son noktaya kadar sürdürüleceğini kaydeden McGurk,  Suriye ve Irak'ta son kalan DEAŞ noktalarının da temizlenmesi için bölgedeki  ortaklarıyla çalışmalarına devam ettiklerini aktardı.

Koalisyonun üst düzey yetkililerini bir araya getiren son toplantı,  şubat ayında Kuveyt'te yapılmıştı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Trump'ın, DEAŞ'la, Mücadele, Özel, Temsilcisinden, Türkiye, açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv