Haber Detayı
16 Nisan 2016 - Cumartesi 08:50 Bu haber 10168 kez okundu
 
TÜRKİYE ESTETİK AMELİYATTA DÜNYADA 9. SIRADA
SAĞLIK Haberi


Türkiye’de her yıl yaklaşık 50 bine yakın kişi estetik operasyon geçirirken, son bir yılda estetik ameliyat konusunda yazılı basında 2 binden fazla haber çıktığı tespit edildi.

Dünyada en çok estetik ameliyat yapılan ilk üç ülke Amerika, Brezilya ve Hindistan olurken, Türkiye’nin listede 9. sırada yer aldığı tespit edildi. Araştırmalara göre Türkiye’de her yıl yaklaşık 50 bine yakın kişi estetik operasyon geçirirken, Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu incelmeye göre son bir yılda estetik ameliyat konusunda yazılı basında 2 binden fazla haber çıktığı tespit edildi.

-EN ÇOK BURNUMUZU DÜZELTTİRDİK-

Türkiye’de kadınların ve erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında ilk sırada burun düzeltme yer alırken, kadınlarda meme operasyonları, erkeklerde ise saç ektirmenin öne çıktığı belirlendi. Türkiye’de en çok yapılan diğer estetik ameliyatlarının da sırasıyla yağ aldırma, meme küçültme-büyültme ve karın gerdirme şeklinde olduğu tespit edildi.

-KARADENİZ BURNUNDAN, İÇ VE DOĞU ANADOLU YAĞLARINDAN DERTLİ-

Interpress tarafından yapılan araştırmaya göre, son bir yılda yazılı basında burun ameliyatları hakkında bin 139 haber çıktığı belirlenirken, bu ameliyatı daha çok Karadeniz insanının tercih ettiği saptandı.  İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu halkının ise şikayetçi olduğu yağlardan kurtulmak için başvurduğu yağ aldırma operasyonları ile ilgili yazılı basında bin 102 haberin yer aldığı tespit edildi. Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar tarafından daha çok tercih edilen meme küçültme-büyütme ameliyatları ile ilgili de yazılı basında 782 haberin çıktığı saptandı. Aynı araştırmaya göre karın germe ameliyatları ile alakalı yazılı basında 473 haber yayınlanırken, daha çok erkeklerin tercih ettiği saç ektirme ile ilgili ise son bir yılda yazılı basına 351 haber yansıdığı belirlendi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TÜRKİYE, ESTETİK, AMELİYATTA, DÜNYADA, 9., SIRADA,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv