Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 09:42 Bu haber 1434 kez okundu
 
UMED Sinema Akademisi İstanbul’da başlıyor
SANAT Haberi


Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği, bugüne kadar hayata geçirdiği projelere yeni bir boyut kazandırıyor. Ülke çapında çok sayıda Medya Akademisi açan ve sempozyum düzenleyen UMED, İstanbul’da sinema akademisi düzenliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği UMED Sinema Akademisi 7 Nisan’da başlıyor.

Koordinatörlüğünü Abdulhamit Güler’in yapacağı akademi için başvurular başladı. 4 Nisan’a kadar devam edecek başvurular sonrası 5-6 Nisan’da mülakatlar yapılacak ve 7 Nisan’da sinema akademisi başlayacak.

Değirmenci: Sinemaya İlgiyi Artırmak Zorundayız

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci sinema alanındaki yetenekli gençler için ciddi bir girişimde bulunduklarını kaydetti. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğinin çok önemli olduğunu ifade eden Değirmenci, “Ülkemizi sinema alanında sürekli ve nitelikli eserler üreten bir cazibe merkezi haline getirmeliyiz” dedi. Yazılı ve görsel medyaya yönelik çok sayıda çalışmalara imza attıklarını ifade eden Değirmenci, UMED olarak, Kültür Sanat alanında da önemli projelere imza atacaklarını belirtti. UMED Başkanı Değirmenci, sinemaya ilgiyi artırmak ve ülke sinemasına yeni yetenekler kazandırmak için sorumluluk aldıklarını söyledi.

Güler: Hedefimiz Yeni Bir Bakış Açısı Sağlamak

Akademi hakkında bilgi veren yazar-yönetmen Abdulhamit Güler de, tamamen ücretsiz olacak akademide geniş kapsamlı bir müfredat işleneceğini belirtti. 6 hafta boyunca 100 saati bulacak pratik ağırlıklı eğitimler yapılacağına dikkat çeken Güler, “Dersler sinema tarihi, görüntü ve yönetmenlik, kurgu, senaryo, sinema yazarlığı ve film okumaları başlıklarında yürütülecek. Bir bakış açısı sağlama hedefindeyiz” dedi.

Eyüp Sultan Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek ve 12 Mayıs’ta nihayete erecek sinema akademisinde öğrenciler kısa filmlere imza atacak. Akademiye başvurular CV ile info@umed.com.tr adresine mail yoluyla yapılacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: UMED, Sinema, Akademisi, İstanbul’da, başlıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İnsanın kanadı, gayretidir.


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv