Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 10:24 Bu haber 4306 kez okundu
 
YARIN ONLARIN GÜNÜ: ENGELLİLERİN ENGELİ; ÖNYARGI, SEVGİSİZLİK, İLGİSİZLİK....
SAĞLIK Haberi


- TÜRMOB Genel Başkanı Prof.Dr.Cemal Yükselen, toplumun huzur ve mutluluğunun, bireylerin hiçbir engelle karşılaşmaksızın haklarını kullanabilmelerine bağlı olduğunu belirterek, "Tüm vatandaşlara, hiçbir ayrım gözetmeksizin ülkemizin imkanlarından faydalanma olanağı sunulmalıdır" dedi.

Yükselen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, engelli vatandaşların önündeki en büyük güçlüklerin, onları toplumsal hayattan koparan önyargılar, sevgi ve ilgiden yoksun yaklaşımlar olduğunu belirtti. Yükselen mesajına şöyle devam etti:

"Onları bu olumsuzluklardan kurtarmak ve yeteneklerini ortaya koyabilecekleri ortamları hazırlamak için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Engelli veya engelsiz herkesin, toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmesi, fırsat eşitliğinden yararlanması ve hiçbir ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması geleceğe güvenle bakmamızın temel şartıdır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumda bu konudaki duyarlılığın artırılmasına, vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesine ve engellilerimizin sorunlarının gündeme getirilmesine vesile olacağına inanıyor, tüm engelli vatandaşlarımıza engellerle karşılaşmayacak mutlu bir yaşam diliyorum." 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YARIN, ONLARIN, GÜNÜ:, ENGELLİLERİN, ENGELİ;, ÖNYARGI,, SEVGİSİZLİK,, İLGİSİZLİK....,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Sayfalar
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Evlat kokusu, cennet kokusudur.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv