Haber Detayı
30 Haziran 2018 - Cumartesi 02:34 Bu haber 1080 kez okundu
 
YENİDEN YARGILAMA TALEBİ
GÜNDEM Haberi


 

 

 

Mazlum-DER Çağlayan Adliyesi'nde bir kez daha seslendi.

MAZLUMDER, Türkiye'deki tüm şubeleriyle eşzamanlı olarak her ayın 28'inde gerçekleştirdiği 28 Şubat basın açıklamalarına  sürdürdü.. 

Bu ay yapılan  basın açıklaması, “28 Şubat Mahpusları Kurban Bayramını Aileleriyle Geçirsin” başlıgıyla dikkatleri çekti.

Mazlumder Genel Merkez ve Mazlumder İstanbul Şubesi üyeleriyle, açıklamaya destek veren Köklü Değişim Dergisi,Mustazaflar Cemiyeti, Asder, İstikamet Vakfı ve Yeryüzü İyilik Hareketi'nin buluşma yeri Çağlayan Adliyesi idi.

 

MAZLUMDER Genel Başkanı Ramazan Beyhan’ın açış konuşmasınının ardından  basın açıklamasnı Basın açıklamasını Avukat Ömer Faruk Karataş okudu.

 

Ardından mağdur yakınları adına Cemal Çınar bir konuşma yaptı.

 Son konuşmayı    Köklü Değişim  Genel Koordinatörü Mahmut Kar  yaptı. Kar,; 28 Şubat sürecinin hâlâ devam ettiğini, içerideki kardeşlerimizin çıkmasını beklediğimiz bir süreçte Hizb-ut Tahrirli 105 kişi hakkında verilen 660 yıllık ceza içeren onlarca dosyanın Yargıtay’ca peş peşe onanmak suretiyle Hizb-ut Tahrirli Müslümanların da bugün cezaevlerine gönderildiğini ifade etti.  

http://www.mazlumder.org/tr/main/faaliyetler/basin-aciklamalari/1/28-subat-mahpuslari-kurban-bayramini-aileleri/13301

Haber: Murat GENÇ 

#BuSon28ŞubatOlsun

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YENİDEN, YARGILAMA, TALEBİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil…"


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv