Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 17:07 Bu haber 1289 kez okundu
 
YUNANİSTAN TAKAS İÇİN ...
DÜNYADAN Haberi


Yunanistan'dan takas yanıtı! Türkler iki asker için...

Yunanistan, Meriç’de sınır yakınında geçen, perşembe günü Türk devriyeleri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 Yunan askerinin avukatlarının tahliye talebi ile itirazlarına bugün (Pazartesi) verilecek cevaba kilitlendi. Öte yandan, Yunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgo Katrugalos, Yunan basınında çıkan darbeci Türk askerlerle takas iddiasını yalanladı.

 
 

Yunan basınının gündeminde Türkiye'de sınırı geçtikten sonra Türk devriyeleri tarafından yakalanan Yunan askerleri var. Elefteros Tipos gazetesi “Meriç’te Türk tuzağı” başlıklı haberinde “Ankara, sınırda tesadüf eseri meydana gelen bir gelişmeyi, diplomatik bir olaya dönüştürmeye teşebbüs ediyor” diye yazdı. Etnos gazetesi ise “Diplomatik gerilim. 2 Yunan askeri Türk hapishanesinde” başlığı ile yayınlanırken, Dimokratia gazetesi “Türklerden Meriç’te tuzak. Ankara, Yunanistan’a kaçan 8 Türk askeri ile takas için pazarlık istiyor. Yunan askerlerine adi suçluymuş gibi kelepçe taktılar” ifadesini kullandı.

"SABAHA KADAR AYİN YAPTILAR": Teğmen Angelos Mitretodis (25) ile astsubay çavuş Dimitris Kouklacis’in (29) aileleri Edirne’ye gitmek üzere, cumartesi gecesi sınır yakınındaki Kumçiftlik (Orestiada) kasabasında buluştular. İki aile çocuklarının dönmesi için buluşup dua etti. Kuklacis’in adının açıklanmasını istemeyen bir akrabası “Edirne’deki Yunan Başkonsolosluğu bize, Türklerin çocuklarımıza son derece iyi davrandıklarını söylediler” dedi.

Tutuklanan 2 Yunan askerle ilgili bomba iddia!

TAKAS İDDİASINI YALANLADI: Yunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgo Katrugalos,  Yunan medyasında günlerdir, “Türkler 2 Yunan askerinin, 15 Temmuz darbesinden 1 gün sonra askeri helikopter ile Dedeağaç (Aleksandrupolis) şehrine kaçan 8 Türk askeri ile takası isteyebilir” iddialarını yalanlayarak “ Türkiye ile savaş durumunda değiliz ki, esir takası yapalım” dedi.

Savunma Bakan Yardımcısı Fotis Kuvelis, Türk adli makamlarının konuya gerçek boyutları ile yaklaşacakları ümidini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YUNANİSTAN, TAKAS, İÇİN, ...,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir…


Yunus Emre
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Arşiv