Haber Detayı
19 Temmuz 2018 - Perşembe 11:03 Bu haber 5680 kez okundu
 
Yurt Ayder Yılın Babasını Seçti Akın Gönen
Bir dernek düşünün.. Merkezi Ankara'da. Zor şartlarda kendi imkanlarıyla kimsesiz çocuklara sahip çıkıyor, Onlara iş imkanı araştırıyor, sorunlarıyla ilgileniyor.Yetkililerle görüşüyor çözüm yolları arıyor. Bunu sadece Ankara'da değil, tüm Türkiye'de yapıyor. Çok ama çok anlamlı bir çalışma yürütüyor.Bu dernek Genel Başkanlığını Kudret Bulut'un yaptığı Yurt Ay Der. Tek amacı ; terk edilmiş, ihmal edilmiş çocukların sahipsiz olmadığını kanıtlamak.Bu ülkede hala çok ama çok değerli insanların olduğunu unutturmamak.. Bu dernek her yıl bu çocukara sahip çıkan, çıkmaya çalışan onlara dost eli uzatan kişileri unutturmamak için ödüllendiriyor. İşte bu ödüllerden biri geçtiğimiz aylarda İzmir’de gerçekleştirildi…
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI Haberi


Devlet koruması altına alınan  çocuklar toplum içerisinde belli sebeplerden dolayı dezavantajlı konuma düşürülmüş, bu sebeple devlet himayesi altına alınıp koruma kararı çıkarılmıştır.

“Bir çocuğa koruma kararı çıkarılması demek, ailesi yanında ve toplum içerisinde tutunacak bir dalı kalmadığı ve her türlü istismara açık hale gelebilecek durumdadır, demektir.
Toplum nezdinde ‘sorunlu’ olarak nitelenen bu çocukların birçoğu korunmaya alınmadan önce duygusal, fiziksel ve cinsel anlamda istismara uğramış ve hayatın eleğinden acı bir şekilde geçmiş vaziyettedir.”
 

Bu anlamda her türlü zorluğa rağmen kimsesiz çoçuklara sahip çıkan Genel merkezi Ankara’da bulunan  Yurt Ay Der Genel Merkezi (Yetiştirme Yurtları Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği)  Genel Başkanı Kudret Bulut ,” kimsesiz çoçukların devlet koruması altına alınarak onlara istihdam sağlama imkanı sunan  yasanın çıkarılmasında “ büyük katkıda bulunan Devlet Eski Bakanı Akın Gönen’i  yılın babası seçti.

BABALAR GÜNÜNDE ÖDÜL VERİLDİ

Yapılan anket sonucunda bu kararın alındığı bilgisi verilirken geçtiğimiz aylarda Yurt Ay Der  İzmir şübesinde düzenlenen törende Genel Merkez Yönetim  üyelerininde hazır bulunduğu ortamda Sayın Gönen’e plaketini Yurt Ay Der Genel Başkanı Kudret Bulut “Fedakarlık sevgi sabır hizmet ve güzellik ne demek tarif et derlerse; Ülkemin yetim öksüz kimsesizlerin babası Akın Gönen derim”.diyen Bulut; yıllarça özverili çalışmasından yılın ödülünü vermekten onur duyduk dedi.

 İzmir Dernek Başkanı Erdal Elmalı,  İzmir Yetiştirme Yurtları Yurt Kardeşliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, yılın babası seçilen Devlet Eski Bakanı Akın Gönen’e vefa plaketini takdim ettiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yurt, Ayder, Yılın, Babasını, , Seçti, Akın, Gönen,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Arşiv