Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 15:00 Bu haber 3304 kez okundu
 
Zeki Sezer’den DSP Genel Başkanı Önder’e Eleştiri
Devlet Eski Bakanı ve DSP Eski Genel Başkanı Zeki Sezer’den, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın ittifak açıklamasına sert eleştiri geldi.
SİYASET Haberi


 

       Sezer yaptığı yazılı açıklamada şunları aktardı.

  DSP Genel Başkanı Önder Aksakal' ın önümüzdeki seçimlerde yapılacak olası ittifaklarla ilgili açıklaması kabul edilemez. Sayın Önder açıklamasında, DSP' nin AKP veya MHP fark etmeden hangi parti daha fazla milletvekili kontenjanı verirse o parti ile ittifak yapacağını söylemiş. 

         Bu DSP' nin, DSP' lilerin yıllarca yaptığı mücadeleye tamamen ters bir duruştur. Ve bu mücadeleye haksızlıktır. DSP, DSP' liler; laik, demokratik, hukukun üstünlüğüne, sosyal adalete dayalı sistemi korumak, kökleştirmek, geliştirmek üzere Atatürk yolunda, Ecevit ışığıyla inançla çalışmıştır.            Oysa bugün, AKP ve MHP bunları kökten yok edecek, bir tek adam rejimini dayatacak değişiklikleri tümüyle hayata geçirme hayali ile bir ittifak oluşturmuşlardır.  DSP' ye düşen bu oyunu bozmak için var gücü ile çalışmaktır.  Ayrıca, 'Cumhurbaşkanlığı' na aday olup, saraya oturacağım' diyen bir sayın genel başkan' ın, kim fazla milletvekili verirse onunla ittifak yaparız' demesi de ayrı bir çelişkidir.

            Biz 2007' de CHP ile işbirliği yaptık. Bunu Türkiye' nin bugün içine düşürüldüğü durumu engelleyebilmek, Atatürk Cumhuriyetini koruyabilmek için belli ilkeler çerçevesinde yaptık. Seçim sonuçları istediğimiz gibi olmadı. Ama, ilkeli, özverili bir duruştu o gün DSP' nin gerçekleştirdiği.

             Bugün Demokratik Sol Partin' nin sağduyulu duruşuna,her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır.

            Tekraren, Sayın Genel Başkan’ın bu açıklaması kabul edilemez.

             Demokratik Solculara ve tüm halkımıza saygıyla....

          

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Zeki, Sezer’den, DSP, Genel, Başkanı, Önder’e, Eleştiri,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
HABERİM ( GAZETE)
Özlü Sözler
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Arşiv