Firma Detayları

Firma Ekle 

Sportif Market

 
 
Sektör : Salonlar
İlan Tarihi : 18 Şubat 2015 - Çarşamba
Firma No : 4
Telefon : 0 312 3117393
Cep Telefon :
Web Site : www.sportifmarket.com
Adres : Ulus İşhanı E Blok No:321 Ulus
Şehir : ankaraaltındag
Tıklanma : 11247
Firma Hakkında

Eskrimle ilgili en eski belgeler ve yapıtlar M.Ö. 2000 yıllarında Çin'de başladığını göstermekle birlikte Antik Yunanda Gladyatör okullarında da öğretildiği bilinmektedir. Çağdaş eskrimin İspanyada şekillendirildiği ileri sürülmesine rağmen 16. yüzyılda hemen hemen her ülkeden eskrim meraklılarının ustalıklarını geliştirmek için İtalya'ya geldiği biliniyor.

Eskrimde amaç iki rakibin küt uçlu hafif kılıçlar ile vücuttaki hedef bölgelere temastır. Hedef bölgeler kullanılan kılıç türlerine göre değişkendir.

Flöre; 110cm uzunluğunda en fazla 500gram ağırlığında ucunda düğme yada çan biçiminde bir koruyucusu olan ince bir silahtır, eskrime bu silahla başlanılır. Kol, bacaklar yada başa değen vuruşlar sayılmaz.
Epe; Flöreden daha keskin ve ağırdır. Koruyucusu da daha büyüktür, Epede vuruşlar sadece silahın ucuyla yapılır, üçgen kesitli olan uç, giyside iz bırakır. Vücuda yapılan tüm temaslar sayılır.
Kılıç; Hem dürtme hemde kesme için kullanılır. Düz ve yassıdır, yuvarlak birde koruyucusu vardır, belden yukarı tüm temaslar sayılır

Eskrim sporu insanlara hız ve çeviklik katar, bu sporun doğası gereği refleksleri oldukça geliştirir.

Eskrim malzemeleri ve diğer Spor Malzemeleri tedarikleriniz için 444 5 779

İlgili Firmalar